Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha az égre nézek vagy világos...

Ha az égre nézek vagy világos felületre mitől látok úszkáló foltokat?

Figyelt kérdés

Másnak is van ilyen?

Nem tudom hogy bajt jelent e csak elég idegesítő hogy össze vissza úszkálnak ilyen kis cuccok.

Ha máshova nézek vagy valakire akkor nem csak ha ilyen világos felületre.



2023. aug. 19. 19:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Üvegtesti homálynak nevezik

[link]

2023. aug. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Még annyi, hogy én 16 éves korom környékén vettem észre. Most több, mint 2x annyi idős vagyok. Megtanultam vele együtt élni. Szemorvos sosem szólt, hogy gond van. Ha nagyon zavar, akkor említsd meg a szemdokinak.
2023. aug. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen van, normális.
2023. aug. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Tavaly voltam szemeszeten akkor minden rendben volt. Iden valamikor kezdtem el ezeket látni valoszinu hogy a pánikbetegsegem is rátesz hogy jobban látom őket. Viszont kicsit ijesztő hogy ilyeneket ir hogy retina leválás hasonlok. Mondjuk én most vagyok 19 se szemüveges se semmi.
2023. aug. 19. 19:51
 5/8 anonim ***** válasza:
Semmi baj, ez teljesen normális. A retina levalasnal olyan, hogy akkor fixen egy helyen áll a "folt", vagy a "füst", szóval az nem mozog a szemeddel együtt. Tudom, mert nekem sajna már kétszer is volt retinalevalasom. (ennek ellenére teljesen jól látok, időben megmutottek).
2023. aug. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
#5 Ertem nagyon szepen köszönöm a valaszokat ez igy nyugtató.:)
2023. aug. 19. 20:03
 7/8 anonim ***** válasza:

Szívesen. Egyenként úszkálo kis fehér foltokat a nap felé nézve, vagy fehér felületen már 14 éves korom környéken észrevettem, de ez teljesen ártalmatlan, és szinte mindenki lát ilyeneket.


Most már 50 éves múltam, és ugyanígy látom most is, ha figyelem, de észre sem veszem igazából 14 éves korom óta.


Azóta meg már 10x elmondta a szemész is, hogy ártalmatlan. (egyenként az, amit az első linkelt).


Örülök hogy megnyugodtal. 👍🙂

2023. aug. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem van egy helyben álló kis foltom is. Egy csúnya szemgyulladás okozta gyerekkoromban,20 éve ott van és nincs retinaleválásom. Nem szoktam észrevenni,csak nagyon világos felület előtt.
2023. aug. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!