Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért gyanakszik a kezelőorvos...

Miért gyanakszik a kezelőorvos tüdőfibrózissal járó interstitialis tüdőbetegségre?

Figyelt kérdés

Az egész egy júliusi betegséggel kezdődött, hirtelen lázas lettem, orrfolyás, stb. Tipikus influenza szerű tünetek. Majd elmentem az orvoshoz, aki antibiotikumos kezelést írt fel. A kontrollvizsgálaton azt mondta, mivel a köhögés továbbra is fennáll, menjek tüdōorvoshoz. Az orvos nem hallott recsegésszerű hangokat a vizsgálatkor, tüdőfunkciós vizsgalatok rendben, vérkép szintúgy - viszont szívnagyobbodásom van. Azt mondta, akár szívelégtelenség miatt is lehet, és ez szerepel a jelentésen is. Viszont továbbított CT-re, amire azt írta: interstitialis változások - interstitialis tüdőbetegség?

Mennyi esély van rá, hogy az elmúlt betegség jelei mutatkoznak meg a rontgenen? Vagy tényleg tüdőfibrózisom lehet?

Amit jelenleg érzek: megterheléskor nehezebb légzés/évek óta, itt-ott száraz köhögés(max. napi 1-2×)

60/n



2023. aug. 21. 07:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem bízz az orvosban. Ha ő mondta biztos úgy van, itt gyakorin senki nem fogja neked megmondani.
2023. aug. 21. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mert ö a szakember és szerinte a tüneteid erre mutatnak.
2023. aug. 21. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Azt írták a CT beutalóra, de az nem jelenti azt, hogy az is van, az csak egy iránydiagnózis a beutaláshoz, a végleges diagnózis fog számítani. Fibrózis nem tudom mitől lenne, mit dolgozol?
2023. aug. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!