Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet tünetmentes terhesség...

Lehet tünetmentes terhesség alatt a szalmonella?

Figyelt kérdés

Az imént jutott tudomásomra, hogy párom főnökének a kisfia szalmonellás. Két hete együtt voltunk egy esküvőn és szerintük ott kapta el a pici, mert kb azóta van hasmenése.(más tünete nincs de volt székletleoltás) Annyira be szaratták a párom, hogy holnap ő is eljön velem a háziorvoshoz de addig is tájékozódni szeretnék. Nekem nincsen semmi tünetem (illetve az esküvőn tartózkodott többi embernek sem) de így is lehetek esetleg szalmonellás? Mert azt mondták neki, hogy lehet tünetmentes a szalmonella. Na de 12 hetes terhes vagyok, azért aggódik ennyire a párom. Én meg csak meg szeretném nyugtatni, bár én úgy gondolom terhesen viszonylag gyengébb az immunrendszer és szerintem lenne tünetem, ha az lennék. Illetve el lehet kapni a gyermektől? Pl apa pelenkázza, ő megfertőződik át adja páromnak, ő meg haza hozza?

Bocsi ha hülyeség, de érdekelnek a tapasztalatok/vélemények/tanácsok addig is, amíg nem megyünk el holnap a háziorvoshoz és nem nyugszik meg. (amúgy is mennék vérvétel eredmény miatt)

Vagy azért ti csináltatnátok a biztonság kedvéért székletleoltást?



2023. aug. 21. 14:04
 1/2 anonim ***** válasza:
A biztonság kedvéért végeztetnék leoltást, de a szalmonella fertőzés esetében a szalmonellának egy bizonyos kórokozó fajtája—amely a tífuszt is okozza—a veszélyes. Ennek viszont igen markáns tünetei lennének, folytonos magas lázzal, hasmenéssel, stb. Amennyiben kontaktus feltételezhető egy ilyen személlyel, a tapasztalatok azt mutatják, hogy a terhesség alatt megkezdett immunizáció (oltás) nincs káros hatással a magzatra. Tünetekkel járó esetben természetesen antibiotikus kezelés szükséges olyan gyógyszerekkel, melyek a magzatra nincsenek károsító hatással (pl. Amoxicillin).
2023. aug. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

[link]


Kiegészítve: ez a cikk, miután átolvastam, láttam, hogy közérthetően elég jó szakmaisággal elmagyarázza a dolgot, bár itt is a tünetekkel járó, illetve az enyhe tünetekkel járó fertőzés van kiemelve. Tünetmentes esetben elvégezhető a széklettenyésztés, de nem valószínű, hogy olyankor radikális terápiát javasolna bárki is, a kockázat/haszon arány miatt.

2023. aug. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!