Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hörghurut mikor kezd el...

Hörghurut mikor kezd el javulni? 4. napja szedem az antibiotikumot, nem mondom hogy semmit sem javult, elkezdett felszakadozni a letapadt slejm. Viszont a nehézlégzés még mindig van. Nem tudok semmit sem csinálni mert kifulladok. :’(

Figyelt kérdés

2023. szept. 2. 11:58
 1/3 anonim ***** válasza:
68%
Sajnos eltarthat egy hétnél tovább is. Ha viszont nehézlégzés jelentkezett, főleg, ha megnyúlt és nehéz a kilégzés, érdemes Ventolint használni (hörgtágító “pipa”), háziorvos is felírhatja, de gondolom, ő is tudni fogja.
2023. szept. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, a Ventolint használom plusz mellé a Budesonidot, amikor befújok könnyebb egy kicsit csak sajnos ezeket nem szabad álandóan használni. :( Csak már nagyon türelmetlen vagyok, hogy a nehézlégzéstől nagyon semmit sem tudok csinálni. :(
2023. szept. 2. 12:28
 3/3 anonim ***** válasza:

Ezekkel a pipakkal felrekezelnek. Ide koöptető kell!

Nálam is volt, hogy ilyen pipaval próbálkozott a doki, mergvettem es hiaba használtam szúrt es ingrelte a mellkasom s váladék, ami nem tudott kijönni és fukdokolva köhögtem. Az egyik ismerősöm anyja gyógyszerész és miután kb. 4 hete köhögtem, mondta,ő is, hogy nem köhögés csillapíto meg pipa kell, hanem köptető.

Így is tettem, utána meggyógyultam.

Az orvosom meg már kezdte belengetni, hogy szerinte asztmás leszek (közben életemben nem voltam az). De gondolom neki az mind jól jön, mert minden után kap jutalékot. A köptetőt meg vény nélkül lehet venni, abból neki nem lesz plusz pénze, csak abból, amit felírogat.

2023. szept. 22. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!