Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért lehet gondom a beállítot...

Miért lehet gondom a beállított vérnyomásommal több , mint 10 év után?

Figyelt kérdés

11 éve szedek vérnyomáscsökkentőt , 13 éves koromtól kezdve. Kb. 3-4 éve ugyanazt a két vérnyomáscsökkentőt szedem , 2 szem Tanydont és 1 szem Nebibetát reggelente. Az augusztus 20. utáni nagy melegben szédültem ,alacsonyabb volt a vérnyomásom , és elkezdtem kevesebbet szedni belőle. De az alacsony vérnyomásom , tompaságom a hőség elmúltával sem szűnt meg.

Viszont kb. 2 hete sehova sem tudok menni , otthonról dolgozom, mert rosszul vagyok , nagyon alacsony a vérnyomásom. Olyan alacsony reggel a vérnyomásom gyógyszer nélkül , mint máskor gyógyszerrel. De később sem megy feljebb , viszont a tarkómon érzem azt a jellegzetes fájdalmat , amit magas vernyomáskor szokott érezni az ember. Valamelyik nap már mentőhíváson gondolkodtam , mert annyira nem éreztem jól magam. Az létezhet , hogy a szervezetem annyira megszokta a reggeli 3 különböző gyógyszert , hogy az elhagyásával úgy reagál , hogy nem feljebb , hanem lejjebb megy a vérnyomásom?

Augusztus 30-án rettenetes fejfájásom volt , torokfájás és fülfájás is kíséri / kísérte. Antibiotikumot kaptam rá , így most azt is szedek. A háziorvos csak annyit mondott a vérnyomásproblémámra , hogy lehet , vissza lehet állni a szokásos 3 szemre. De én félek attól , hogy elájulok, ha újra a régi adagot szedem. Már arra is gondoltam , hogy agydaganatom lehet..

Az még talán fontos lehet , hogy az elmúlt 11 évben nem mertem rendszeresen a vérnyomásom , most viszont naponta többször is figyelem. Úgy kelek fel , hogy azonnal megmérem, és ez alapján veszek be gyógyszert , míg korábban , 11 évig mérés nélkül vettem be. De mindig panaszmentes voltam az adag után.



2023. szept. 3. 14:42
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Megvàlltozott lehet a vérnyomàsod. Kellene kérned az orvosodtòl egy 48 òràs mérést mûszerrel.
2023. szept. 4. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!