Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » SOS Mit tegyek? Csináltassak...

SOS Mit tegyek? Csináltassak magamtól teljes labort?

Figyelt kérdés

Elkezdtem mondani a háziorvosnak a tüneteimet, 2-3 perc alatt lezavart és csak fájdalomcsillapítót írt fel, mást nem mondott... (előző héten annyit mondott hogy ha továbbra is fenáll menjek vissza akkor nem adott semmit)

Pedig nem az a probléma hogy fájt a fejem, vagy valami hanem komplexebb amit ki szeretnék deríteni😅

Nem hiszem hogy normális hogy 18 évesként nem mensikor is időnként tűszúrásszerűen fáj a hasam különböző pontokon, meg a bordáim alatt, a gyomorszáj meg felette szinte mindig, olyan mintha nyomva lenne és a torkomban akarna feljönni, olyan mintha fel lenne puffadva a torkom, és megakadt volna felköhöghetetlen kajadarab pl paradicsomhéj, kifli stb+slejm az szokott feljönni ha erőltetetten köhögöm fel mert zavar, nehéz nyelni, valamikor olyan mintha (szerintem) a nyelőcsövem fájna, érzem hogy száguld a szívem pedig a vérnyomásom inkább alacsony volt utoljára mérve, mintha sose kapnék elég levegőt és muszáj ásítozni vagy sóhajtani... Mim lehet, reflux vagy valami komolyabb? 😭 Anyum azt hiszi csak beképzelem, még fiatal vagyok ilyen gondokhoz, de sajna nem, olyan jó lenne ha csak annyi lenne a panasz.-.



2023. szept. 12. 17:20
 1/4 anonim ***** válasza:
51%
Kimerültség, stressz nincs nálad?
2023. szept. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Zcom09 ***** válasza:
51%

Ezek a panaszok nagyon összevisszák, nem igazán utalnak egy konkrét dologra, hacsak nem talán valamilyen enyhe étel allergiára/intolerancia.

Csináltathatsz egy vérképet, ártani nem árt. De egy átlagos labor tesztek vérkép, EKG, vizelet minta nem igazán konkrét diagnosztizálási módszerek. Legalábbis nem ezek az általánosak. Így az sem tudna kimatatni konkrét dolgot, maximum ha van valamilyen gyulladás vagy fertőzésed.

Esetleg egy allergia teszt lenne a leghasznosabb.

2023. szept. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
És mit akarsz a labortól?:D A tünetek alapján jó eséllyel simán refluxod van. Kérj egy beutalót a gasztroenterológiára.
2023. szept. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nem tudom ez mi, de elég kusza. Orvosod azt mondta, ha nem rendeződik menj vissza, hát akkor tedd azt,majd megmondja mi legyen.
2023. szept. 13. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!