Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hasi sérvmütét /hàlòt fognak...

Hasi sérvmütét /hàlòt fognak berakni/ utàn a làbadozàs alatt mire kell odafigyelni?

Figyelt kérdés

Mit szabad mit nem, hogyan kell àpolnom mi az ami segíthet.

Igen, tudom az orvost kérdezzem de nem túl segítökész sajnos.


Aki àpolò vagy van tapasztalata ilyen beteggel kérem szépen írjon



2023. szept. 17. 10:07
 1/5 anonim ***** válasza:
A sebet tartsd tisztàn , de ne àztasd fel. Legyen otthon fertőtlenítő ès kötszer. Èn Octeniseptet hasznàlok, ès azt szoktam javasolni. Ne emelj, ès figyelj az ètkezèsre, ne legyen szorulàsod . Lesz vèrhígító injekciód, amit vagy magadnak comb-ba ügyesen beszúrsz, vagy megkèrsz valakit , hogy vàllba adja be. Neked a hasi szúràs nem aktuàlis. Varratszedès utàn , màr sokkal jobban leszel.
2023. szept. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem engem fognak müteni én csak segiteni fogok a betegnek otthon.

Elvileg 5 napig lesz kòrhàzban. A varratszedés mennyi idö múlva van?

Emelnie meddig nem szabad?

2023. szept. 17. 10:29
 3/5 anonim ***** válasza:
Varratszedès egy hèt utàn szokott lenni. Àltalàban a műtèt màsnapjàn kiengedik a beteget, de akkor gondolom itt indokolt a megfigyelès. Az orvos elfogja mondani meddig ne emeljen. Ha egyszerű műtèt akkor 3-4 hèt pihentetető èletmódot szoktak javasolni. De minden eset màs, gondolom összetett dolog, ha 5 napig bent tartjàk.
2023. szept. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem köldöksérvem volt, 15x15ös hálót kaptam. 5 kilónál nehezebbet nem emelhettem, nem ülhettem fel hasból és a sérvkötőt csak fürdésnél vehettem le. A varratszedés 1 hét múlva volt.

Nekem annyit "kellett" segíteni, hogy a boltban nem én vittem a kosarat (és haza sem a cuccot), nem én nyitottam az ágyneműtartót (elég nehéz) és néha segítettek felálli az ágyból

2023. szept. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A műtét méretétől függően elfogja mondani az orvos, hogy mennyi idő múlva szabad elkezdeni járni és nehéz ételt enni. Ezek majd nagyon rosszul fognak esni, de muszáj csinálni erre figyeljetek! Újra kell majd mozogni rendesen, hogy a bélperisztaltika ne álljon le. Ez nagyon fontos.

A műtéti sebet meg nem kell piszkálni. Naponta egyszer elég octeniseptezni + kötést cserélni. Vegyél vagy 10 db cosmopor tapaszt és kész, nem kell semmi extra.

2023. szept. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!