Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Elvállalnál egy biológiai...

Elvállalnál egy biológiai terápiát az alábbi esetben? Mit tennél te a helyemben? Mi lehet a bajom?

Figyelt kérdés

Történet :


Van a fejbőrömön valami, amt már 17 éve nem sikerült kideríteni, hogy pontosan milyen bőrbetegségre utal.


Hánlik, korpás, viszket de csak a tarkón és a fülnék picit....

Nem tudják ekcéma, pikkelysömör, vagy seb.dermathitis.(tuti nem jól írtam, de mindegy)


Szóval csak tipp van. 4 orvostól.


A lényeg, hogy nagyon elkezdett fájni a derekam. Ez szülés óta így van. De mióta oltást kaptam, sajnos a vállam is fáj, emelni sem tudom a balt. (abba kaptam 2 éve).


A helyzet az, hogy a gerincem melletti izon megkeményedik és fáj, néha húzó érzés, néha lábbal sugárzó, szúró.


Sajnos lebénult az arcom is 3 hónapja és adtak szteroidot... Igen ám, de ez felerősítette a fájdalmaim sokszorosára, konkrétan semmit nem tudok megemelni, járni is nehezen.

Néha kimegy a térdemnél( mint mikor elveszíted az egyensúlyt, bár ez csak 2x volt 1 hónap alatt)

Továbbá pihenéskor is fáj a derekam, de ha megtornáztatom jobb, egy pár percre, viszont néha az se segít.


Nehezen mozog a jobb lábam, de még nem veszik észre mások. Illetve a jobb kezem(ujjak). Mióta lebénult az arcom egyik oldala,ez azóta van.

MR decemberben lesz, amúgy májusban volt a bénulás. (hosszú a várólista)


Most is olyan erzes6, mint anikor becsípődik a derék és a jobb talpba, lábbal szúr le...


Aludni nem nagyon tudok néha, de nekem nem éjszaka erősödő, hanem egész napos, csak éjszaka is fáj . Terhelésre meg beáll. Most a bal ujj középső ujjának, középső percét 2 hónapja fájlalom, nehéz behajtani, mert fáj és pici csomót érzek.

A kéz ujjaim kézmosáskor észrevehető leginkább, hogy picit merevebbek.


33 éves vagyok.


A diagnózis Psoriasisos izületi gyulladás. (de mondtam bizonytalan az, hogy pikkelysömör vab a fejbőrön)


A CRP 9. A röntgen szerint van gyulladás a derekamnál. Majd alulra kommente íeom6mi van a papíron.


Erre kapnék biológiai terápiát. Állítólag akkor ez mibd elmúlik.


Nagyon félek, minden szart elkapok így is. Legyengült immunrendszerrel pláne. ( hisz az gyengíti)


Ha van köztetek orvos, írna pár sort róla? Van okok félni? Vagy mit veszítek?


Jobban se akarok lerobbanni..

Viszont felmerült bennem az SM lehetősége, amire köztudott nem jó a b. terapia


A bizonytalanságom abból ered, hogy noncs fix diagnózis a fejbőrömre.. Mert ha nincs pikkelysömöröm, akkor nem lehet olyan izületi gyulladás se.


Tavaly a reuma faktor pozitív volt. Idén negatív.


2023. szept. 19. 06:12
 1/10 A kérdező kommentje:

Bocsi az elírásért.


Köszi ha segít valaki tájékozódni

2023. szept. 19. 06:13
 2/10 anonim ***** válasza:
Fúú, hát bocsi, de nem olvastam végig, csak az első negyedét, túl sok a probléma és nem annyira vagyok biztos benne, hogy vannak összefüggések. A biológiai terápiáról kicsit többet kellene tudni, pontosan milyen géneket hogyan akarna befolyásolni és azt sem tudom, hogy ez neked konkrétan a terápia lenne vagy egy program ahol van 2 csoport, ahol egyik placebo-t kap. A terápia maga elég sok mellékhatást eredményez és nem tudják, hogy mikor kinél melyik milyen jellegű lesz. Ez egy nehéz döntés és persze aki már ott tart, mint te, az mindent kipróbálna, de ebben csak te tudsz dönteni.
2023. szept. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hm. Ha csak az segít akkor lehet. Úgy hiszem, hogy az SM-nél is van olyan, akinek a biológiai terápia segít. Persze van kockázata.
2023. szept. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%

Hajra én azt hiszem, hogy meg kell találni azt a sampont és tusfürdőt, mosószert, amire nem érzékeny a bőröd, ezután pedig ragaszkodni hozzájuk. Más vegyszert ne használj.

Fájó, görcsös izmokra gyógytorna, masszázs, egyes kenőcsök, magnézium segíthetnek + stressz kerülése.

Az idegek regenerálódását B vitaminok segíthetik. Szomorú és érthetetlen, hogy nem csinálják meg hamarabb az MR-t.

Alvásra a háziorvost érdemes megkérdezni, hátha tud valamit írni: fájdalomcsillapítót, altatót.

Hallgass a megérzéseidre!

2023. szept. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Kívánom, hogy elég legyen annyi, amit a 4-es írt.
2023. szept. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szedsz még szteroidot? Ha igen, mennyit?
2023. szept. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Koszi mindenkinek


Nem szedek mar, csak 15 napig szedtem,de emelt adagban es azt a benulasra szedtem .

2023. szept. 20. 04:30
 8/10 anonim ***** válasza:
Na mi történt ?
jan. 3. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Koszmó lehet a fejbőrön?

Túl sok húgysav? Mit mutatnak a laborleletek?

jan. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Milyen biológiai terápiát ajánlanak?

Hasad, méhed rendben van?

jan. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!