Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogy néz ki a vér a székletben?

Hogy néz ki a vér a székletben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy kicsit fura kérdéssel fordulok hozzátok, mint ahogy fentebb is olvashatjátok.


Nos. Kicsit megijedtem, mert találtam a Wc-papiron egy sötétvörös nagyon apró foltot. Undorító leszek, de egy másik wc-papir darabkával hozzáértem, viszont azt nem fogta meg, illetve nem is mozdult el a wc-papirról, így arra gondolok, hogy biztos a wc-papir anyagába került bele a készítés során.


Olvastam, hogy mikor vér kerül megemésztésre, akkor szurok színű a széklet színe, és igen bűzös - na most hát egyik sincs meg szerencsére, csak kicsit akkor is félelmetes...meg gondolom a véres széklet is olyan, mint a széklet többi része, csak más színnel, és gondolom, hogy az is darabka, tehát mozdítható.


Mit gondoltok e fura témában?


2023. szept. 21. 15:09
 1/6 anonim ***** válasza:
71%
Kapható a patikákban székletvér teszt, nemcsak covid teszt. Otthon szépen diszkréten ki lehet deríteni, hogy vér vagy nem vér, amit találtál.
2023. szept. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem csak durvábban vagy rossz minőségű WC papírral törölted a popsid és megsérült a hámréteg ami lehet pöttyökben véres, ami a WC papíron látható. Ha a székletben vér van:


1. Ha élénkpiros akkor a végbélnél van valami probléma, akár aranyér vagy egyéb dolog.


2. Ha fekete! Akkor az a gázabb verzió, mert a vérzés már sokkal feljebb, akár a gyomorban is lehet.


De szerintem csak intenzíven törölted. Figyeld a székleted pár napig, hogy milyen.


ui.: Nem kell a patikába semmilyen teszteket vásárolnod, ha olyan van akkor elsőnek a háziorvoshoz fordulj. A teszt az kidobott pénz, mert ha ki is mutat bármit akkor is kell majd székletmintát adnod a laborba és akkor is elfogják végezni a vizsgálatokat. Tehát abból a pénzből vegyél egy fagyit inkább ;)

2023. szept. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
#2, igazából töröltem utána is párszor, és nem tapasztaltam több foltot. Néhány éve, mikor nehezebben sikerült wc-nem, akkor néhányszor láttam piros foltot vagy csíkot, de nagyon minimálisat.
2023. szept. 21. 16:59
 4/6 A kérdező kommentje:
#illetve nem fekete a székletem szerencsére, és nem is bűzösebb a "szokásosnál".
2023. szept. 21. 17:04
 5/6 anonim ***** válasza:
#2: Olyankor van, hogy az ember juszt sem akkor kakil véreset, amikor van beutalója, nyitva a labor és el is tudná tenni a mintát, hanem ünnepekkor, munkahelyi wc-ben, miközben dörömböl a fönci, hogy siess már, stb.
2023. szept. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5: Ha élénkpiros a vérzés akkor igazából nem is szükséges székletminta csak proktólógus és végbéltükrözéssel megvan a probléma. Ha fekete színű a vérzés akkor ahogy írtam az a problémás. Akkor lesz tükrözés, de input és output részen is.


De ahogy a kérdező elmondta már nem látott.


Mondom: Csak annyi volt, hogy erősebben dörzsölted vagy kicsit a végbélnyílás megsérült az erőlködéstől :D Ez mindenkivel volt már, maximum nem figyelte. (ui.: nekem is volt ilyen)

2023. szept. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!