Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szabad alkoholos csokit...

Szabad alkoholos csokit fogyasztani annak aki gyógyszert szed?

Figyelt kérdés

sziasztok!

Lamolep (lamotrigin) gyógyszert szedek napi 200mg-ot epilepsziára.

Azt tudom hogy nem ajanlatos rá alkoholt fogyasztani, de a nagyon-nagyon kis mennyiség is kerülendő? Például alkoholt tartalmazo bonbon stb.



2023. szept. 22. 16:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Engem gyerekként a gyerekkórházba úgy, hogy gyógyszereket adtak előtte egy cherry queennel jutalmaztak, hogy lenyugodjak. Valószínűleg napi 1-2 nem csinál semmi bajt. VISZONT nekem nem neurológiai problémám van, szóval ne szégyelld megkérdezni az orvosodat előtte.
2023. szept. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Annyi alkohol abban nincs hogy problémát okozna .Az alkohol szonda viszont kimutatja .
2023. szept. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Phoney ***** válasza:

1-2 darabnak semmilyen egészségügyi jelentősége nincsen. Érezni jól lehet az ízén, de az valójában nagyon kevés alkohol. Ha gond lenne, akkor semmilyen erjesztett élelmiszert nem lehetne fogyasztani rá, pl. még bolti kefirt sem.


Ennyit a szonda is max. akkor mutat egy kis ideig, ha nem öblíted ki a szádat, mert a véralkoholszintet (ami a szondázás tényleges tárgya) nem tudja feldobni a méréshatárig.

2023. szept. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!