Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi okothatja ezt a fajta...

Mi okothatja ezt a fajta rosszullétet?

Figyelt kérdés
Az elmúlt hetekben többször jelentkezett. Ilyen szédölgés, mintha mindjárt elaludnék, gyenge végtagok, fülzúgás, belső remegés, szájszárazság. Nincs itthon vérnyomásmérőm. Az egyik ilyen rosszullét után 1-2 órával, amikor még enyhe szédülést éreztem, meg tudtam mérni a vérnyomásomat, akkor 107/69 volt. Egyébként is inkább alacsony/normál szokott lenni a vérnyomásom. Ettől függetlenül lehet magas vérnyomás? Illetve kérszer csoki evés után kb. 1-2 órával jelentkezett, ma pedig ebéd után kb. 1 órával (mondjuk ebéd után kávét is ittam). Esetleg lehet cukor probléma? Volt még tavasszal terhesség miatt terheléses vércukor vizsgálatom, az rendben volt. Még annyi, hogy kb. egy hete nagyon kívánom a szénhidrátot, bár ez akár érzelmi alapú is lehet vagy a szoptatás miatt, de eddig nem tapasztaltam ezt.

2023. szept. 24. 20:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez lehet pszichés is. A pánikbetegség bármikor kialakulhat és szívproblémákhoz hasonló tüneteket produkál, de csak az agyad szórakozik veled, nem halsz meg.

Én a helyedben elhagynám a kávét egy ideig hátha jobb. Menj el egy vérvételre is, sose árt.

Fáradtság is okozhat ilyen tüneteket, legalább is nekem van ilyen. Ilyenkor ha hazatérés akkor csak belőlük az ágyba és alszom, és amikor felébredek, akkor sokkal jobban érzem magam.

2023. szept. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%
Alacsony a vérnyomásod, illetve a cukor ami tipikusan evés utáni szédülés
2023. szept. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Tudom milyen az alacsony vérnyomás, ez teljesen más érzés...Hát nem tudom, lehet-e pszichés, nem hinném.
2023. szept. 24. 23:00
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
A 107/67-re mondtam hogy az és az akörüli értékek alacsonyak. Egyébként vérnyomás kiugrás, ingadozás lehet. Pajzsmirigyértékeket, labort nézetni kéne. Szervi bajok kizárása után javasolt a stresszre és idegességre gondolni, először mindig szervi okot kell keresni.
2023. szept. 25. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Volt egy hónapja teljes vérkép, tsh-t is néztek, az is jó volt. Most tegnap este óta nem múlik. A hasam is fáj, nem tudom összefügg-e.
2023. szept. 25. 06:14
 6/6 anonim ***** válasza:
Olyan mintha egy visszatérő fertőzés lenne. Tesómnak volt hasonlója annak pl Lyme-kór volt de az nem derült ki a sima laborból.
2023. szept. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!