Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kevés a gyomorsavam vagy sok...

Kevés a gyomorsavam vagy sok a gyomorsavam?

Figyelt kérdés

Kb. 1 hónapja kezdtem érezni, hogy a gyomrommal valami baj van. Kezdetben a torkom kapart, rekedtem, gombócérzés volt a torkomban. Utána már a gyomromnál és az egész nyelőcsövem, mellkasom égni kezdett. Elkezdtem diétázni, már több, mint 5 kilót fogytam. Javultak a tüneteim, éjszaka semmi gond nem volt, csak nappal. Így 1 hónapra rá kezdtem érezni, hogy este, az utolsó evés után nagyon sokat böfögök, de nem savasat, ez így éjszaka is felkeltett. Most már bizonytalan vagyok, hogy akkor kevés vagy sok-e a gyomorsavam. Gyógyszert nem szedek, és nem is szeretnék, mert nem volt tőle jobb.


Ma újra elkezdtem enni más ételeket, és ugyan úgy érzem a tüneteket, csak jobban, savasat is böfögök fel. Nekem ez úgy kezdődött, hogy nagyon sokat ettem, sokszor ettem magam teli és azután kezdődött.


Valami tipp, hogy akkor most alacsony a savam vagy magas? Már tervben van az is, hogy elmegyek gasztroenterológushoz.



2023. szept. 27. 17:02
 1/6 anonim ***** válasza:
58%
Sok. Nem ördögtől való a Gaviscon és társai, sokat segít. Alvás előtt nem szabad enni, ha te böfögsz alvás közben akkor ennél több időt hagyj ki az evéssel.
2023. szept. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem biztos hogy sok, mert a kevés gyomorsavnak is ugyanazok a tünetei.

Nekem a savcsökkentők ugyan használtak, de sok mellékhatást okoztak, és hosszú távon amúgy sem tanácsos ezeket szedni.

Egyébként nekem is ugyanezek a tüneteim vannak, de inkább a kevés gyomorsavra gyanakszom.

Keress rá a neten arra, hogy gyomorsav teszt otthon. Én még nem próbáltam, de ki fogom.

2023. szept. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
59%
Reflux és túlevés?
2023. szept. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
59%
Nekem gyerekkoromban volt ilyen, amikor túlzabáltam magam minden "jóval". Száraz kekszet ettem ilyenkor leginkább teával, és kerültem a zsíros, nehéz, savas ételeket (például hagyma vagy paradicsom). A tüneteim ez után pár nap, egy hét után, marha büdös böfögések közepette rendeződtek. Nem mondom, hogy veled is ez van, csupán leírtam a tapasztalataimat.
2023. szept. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Most reggel próbáltam a szódabikarbónáa tesztet, 100 ml vízbe tettem kb. fél teáskanállal, és 5 perc után is alig tudtam böfögni. Nemtudom mennyire valós ez a "teszt".
2023. szept. 28. 07:13
 6/6 anonim ***** válasza:
57%
Ha az ilyen idiótákon múlna, mint az első és akik lepontozzák azokat akik helyesen leírják hogy sok esetben a kevés gyomorsav okoz refluxot, még a mai napig sem gyógyultam volna ki. Szerencsére nem rájuk halgattam. Fél évig savcsökkentő csak rontott a tüneteken, aztán amikor abbahagytam és kipróbáltam a Betacidot (ami növeli a savat) két hét alatt teljesen kigyógyultam. Évek óta nem jött viszza.
2023. okt. 14. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!