Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez a vérkép jónak számít?

Ez a vérkép jónak számít?

Figyelt kérdés

[link]


Ma voltam vérvételen, a linken látható eredmény jött ki. A referenciaértékekből arra következtettem, hogy az az első részben lévő értékek jók, viszont a klinikai részben semmi sem fér bele a referenciaértékbe. Mennyire jó, vagy rossz ez a vérkép?

Tudom, elviszem majd orvoshoz is az eredményt, de oda csak napok múlva jutok el, ezért érdekelne.


2023. okt. 4. 15:02
 1/6 anonim ***** válasza:
55%

A lelet szerint vagy sokat piálsz vagy valamilyen más miatti májkárosodásod van.


A májenzimjeid rossz értéket mutatnak


Nem tűnik vészesnek.

De az mindenestre szembetűnő hogy több érték is a határértéken túl van


Én gyakorló alkoholista vagyok, nekem a GGT mindig magasabb 80-120 között, de a többi májenzimem jó szokott lenni


Nálad a bilirubin is emelkedett, ami már azt jelzi hogy a májad nem győzi a méregtelenítő munkát...


Májkárosodást lehet látnia leletből (szerintem)

2023. okt. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
38%
Vagy kövér vagy kicsit, vagy tényleg iszol. Nem vészes a májenzimed, csak kicsit emelkedett.
2023. okt. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem utal semmi ebben a leletben májkárosodásra, nekem sincs és kb. ezek az értékeim, sőt Hepatitisem sincs. A súly miatt is lehet vagy a nem megfelelő étrend is okozhatja,esetleg szedett gyógyszer miatt.
2023. okt. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A pia volt sok, kb 16 éve iszok, az elmúlt 4 évben komolyabban, túlsúlyból nem lehet sok rajtam, kb 5 kg talán. 31 éves vagyok.
2023. okt. 4. 15:38
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem akkor voltak a májenzim értékeim rosszak, mikor baromira kevés folyadékot vittem be a szervezetembe (nyilván nem alkoholra gondolok). Aztán mikor tudtam , hogy iksz nap múlva vérvétel, előtte minden nap 2-2.5liter vizet megittam és voàlà tökéletesek lettek ezek az értékek. Úgyhogy legközelebb te is próbáld ki, hátha nálad is használ.
2023. okt. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Azt könnyű ellenörizni hogy a piátol van-e


Ha 3-4 hétig nem iszol, ezek az értékek visszamennek normál értékre.


Hidd el. Én igy szoktam menni a laborba hogy ne sopánkodjon az orvos, előtte 2-3 hétig nem iszom és majdnem jók szoktak lenni az értékeim:)


Meg arra is jó eza módszer hogy ellenörizd hogy a májad mennyire tudja még öngyógyítni magát


Egy igazi évtizedek óta masszivan piáló embernél pl a pia abba hagyása is alig javít az értékeken.


Amugy te még fiatal vagy, érdemes picit kevesebben inni.

Én 45 évesen is mindig azt hallom hogy kevesebbet igyak mert nem fogja bírnia májam, pedig nem is minden nap iszom, és akkor se sokat:)

2023. okt. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!