Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A kezdődő gerinc sérvre...

A kezdődő gerinc sérvre (protrusio) jó az UH kezelés ?

Figyelt kérdés

Kiderült, hogy a derekamban 3 helyen kezdődő gerinc sérvem van, azt mondták, hogy még vissza lehet fordítani. Korábban a térdemre (patella ín gyulladás, porc lágyulás) kaptam évente Flector géles UH kezelést, és azzal mindig kihúzza 1-2 évig fájdalom nélkül. Most a derekamra ilyen mágnes ágyat és interferenciás kezelést írtak.


Egyébként a fájdalom sugárzik a periformis izmomhoz, olyan, mintha be lenne görcsölve hónapok óta, valószínűleg az S1 csigolyából kilépő ülő ideget nyomja a protrusio, ami sehogy sem akar javulni. Torna, nyújtás megy, de ez nem igazán használ, pihentetem is.


Mivel a térdemre bevált a Flector géles UH, az lenne a kérdésem, hogy ez használna e a derekamra is, és az esetlegesen gyulladásban lévő idegre, ami kilép az S1 csigolyából? Csak hogy ne fájjon és csökkenjen a gyulladás is.


Valaki azt mondta, hogy UH-tól begyullad a derék..nektek van esetleg tapasztalat?



2023. okt. 6. 09:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet kezdetben egy hirtelen aktív gyulladás a kezelés miatt, de flectorral jó lehet. Szerintem sok vesztenivalód nincs.
2023. okt. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem hirtelen jött ez a gyulladás, hiszen legalább 2 hónapja kezdett el fájni a periformisnál és "begörcsölt" érzést kelteni. Én ugyanúgy futottam vele és sportoltam, csak egyre rosszabb lett, ahogy a derék fájdalom is, CT -re meg most sikerült bejutni és kiderült a probléma forrása. Azóta nincs sport, meg semmi, de nem javul.
2023. okt. 6. 15:04
 3/4 A kérdező kommentje:
A kezelést pedig most kezdtem el rá kapni. 2 alkalmon voltam. De a mágnes ágyról semmi jót nem olvastam, de ezt hagyjuk is, az interferenciás kezelés anno a térdemre nem volt jó. Nyilván más a probléma, meg itt idegről van szó, nem ízületi gondról.
2023. okt. 6. 15:05
 4/4 anonim ***** válasza:
A mágneses ágynak semmi hatása nincsen, semmi nem bizonyítja. A kezeléseket te érzed milyenek, bár nem tudom egy-egy nálad mennyi ideig tart, viszont sok helyen kb. 15 perc jut egy alkalomra, ami sajnos kevés és hatástalan sok esetben.
2023. okt. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!