Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gyakori fejfájás mitől lehet?

Gyakori fejfájás mitől lehet?

Figyelt kérdés

Az elmúlt kb 3 hétben gyakran visszatérő de viszonylag enyhe fejfájásom van, általában rövid ideig szokott lenni, max pár perc (bár néha előfordul hosszabban is)

Emellett mintha nehezebb lenne koncentrálni a napi feladatokra.


Mi lehet ennek az oka, lehet valami súlyosabb betegség a háttérben?



2023. okt. 6. 12:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Hol fáj pontosan? A fájdalom helye sokat mond arról, hogy mi az oka a fejfájásodnak.
2023. okt. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

oldalt a halántékomnál vagy előrébb a homlokomnál szokott lenni, szimmetrikusan, úgy tudom ezt úgy nevezik hogy tenziós.

bár egyszer-kétszer előfordult féloldalasan is.


vérnyomásom rendben,

a héten voltam fogorvosi ellenőrzésen és ott is mindent rendben találtak (tehát nem lehet lyukas fogból "kisugárzó" fájdalom)

2023. okt. 7. 08:43
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem is ott szokott fájni. Én a homlokomban/fejemben tartom a stresszt és ezért be szokott görcsölni. Konkrétan ki lehet masszírozni.


[link]


A temporalis izom okozhatja ezt. Ezen a képen mutatják azt a négy pontot, aminek masszírozásával sokat tudsz elérni, hogy megnyugodjon az izom. Ezek a pontok érzékenyek lehetnek, sőt fájhatnak. Attól még masszírozd őket, legalább 30 másodpercet/pont és tényleg sokat fog segíteni.


Egyéb okok a stressz mellet, amiért be szokott görcsölni: nem iszok eleget, nem alszok eleget, megerőltetem a szememet. Szóval ilyenkor: igyál egy pohár vizet és egy pillanatra hunyd be a szemed és lazítsd el az izmokat körülötte tudatosan.

2023. okt. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Illetve még annyit, hogy próbáld nyújtani a nyakad.

[link]

Itt láthatod, hogy mely izmok hova tudnak kisugározni fájdalomban (a piros).


Ha masszírozni szeretnéd a nyakadat, akkor ajánlom, hogy a hátadra feküdj le és úgy csináld, hogy ne legyenek használva az izmok.

A válladat pedig teniszlabdával tudod. Feküdj le a földre egy szőnyegre (parkettán csúszik a labda) és illeszt be a labdát a vállad mögé oda ahol érzékeny. Engedd rá a tested, hogy rálazuljon. Esetleg körözz a kezeddel és ahol érzékenyebb állj meg egy pillanatra. Majd tedd át máshova a labdát. Így jól át tudod nyomkodni a vállad és sokat tudsz rajta lazítani

2023. okt. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!