Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogy lehet az idegrendszert –...

Hogy lehet az idegrendszert – ami jelen esetemben több, mint 3 évig tartó krónikus alváshiány és kóros táplálékhiány miatt gyengült le – a lehető leggyorsabban regenerálni?

Figyelt kérdés

#szervezet #alváshiány #idegrendszer #táplálékhiány #Krónikus alváshiány #Kóros táplálékhiány
2023. okt. 13. 15:25
 1/7 anonim ***** válasza:
48%

Mondjuk aludjál és egyél?

Aztán alakítsd úgy az életed, hogy legyenek céljaid, de ne stresszelj túl sokat.

Igazából az alapproblémát kellene megtalálni, ami miatt az alváshiány és a táplálékhiány kialakult, ha ezt kezelik, rendbe fogsz előbb-utóbb jönni.

2023. okt. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%
Plusz egy kis mozgás.
2023. okt. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
48%

Pótold be ott, ahol hiányt szenvedtél.

Tudod, a kibillent mérleget is egyensúlyi állapotba kell hozni az ellenkezőjével.

2023. okt. 14. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Odüsszeusz92 ***** válasza:
Attól függ, mennyire vagy nyitott az alternatív gyógymódokra, mert leginkább azokkal lehet helyreállítani, túl azon, amiket az előttem szólók már leírtak.
2023. okt. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Teljesen jogos 1-es :) Ilyen körülmények mellett nem tudok rendesen gondolkozni [Ezért sokszor az ilyen alapvetően egyértelmű dolgokat sem tudom észre venni, mint amit írtál.], és így nem is kezdődhet meg a regenerálódás. Tehát igen, elsődleges az, hogy a körülmények és a táplálék legyenek optimálisak.


"előbb-utóbb" - hümmögök ezen a jelenlegi helyzetem miatt.


Igen..., jó lenne a mozgás, de bonyolult az életem, most nem fejteném ki, de köszönöm a tudatosítást!


Köszönöm 3-as.


Konkrétan mire gondolsz 4-es?



A kérdésből ugyan nem derül ki, de gyógyszer szemszögéből szerettem volna utána járni. Mindig is erőteljesen elleneztem a(z erőteljes) mesterséges gyógyszereket, és igen nyilvánvaló, hogy az alvás és a táplálék pótlásával kell kezdeni, de úgy érzem, hogy most már tényleg hozzá kell nyúlnom a gyógyszerekhez [Az, hogy hogyan lesz pénzem rá, ha még az ételt se tudom megoldani, ezt a témát most hagyjuk.], és nem is a gyengékhez. Ilyen tekintetben mit ajánlotok?

2023. okt. 15. 10:17
 6/7 anonim ***** válasza:

Én nem tudok róla, hogy lenne ilyen gyógyszer. Ha nem tudsz megfelelően táplálkozni, akkor szedjél valamilyen multivitamint. Nyugodtan válaszd a legolcsóbbat, ha kajára is nehezen futja, akkor ár-érték arányban biztosan nem éri meg valami drága cucc. Plusz mellé szedjél D-vitamint, abból is jó a legolcsóbb (különböző a dózis, azt kell kiszámolnod, hogy fajlagosan melyik a legolcsóbb, tehát pl. mindegyikre kiszámolhatod, hogy a napi adag, 2000 NE mennyibe kerül belőle). Ha fel tudod íratni a háziorvossal, az a legjobb (mert akkor támogatással kapod).


Ha minimális időd van mozgásra, akkor próbáld a hulladékidőt kihasználni. Ha csak a nyakadat, válladat, pláne a karodat átmozgatod, annak is jelentős kedélyjavító (és így stresszcsökkentő, és emiatt immunrendszert rendbe hozó) hatása van. Ha gurulós széken ülsz, akkor nagyon jó gyakorlat rámarkolni az asztal szélére, és 5x eltolni magad és visszahúzni például.


Az étkezésed gondold át, például ha a kenyeret részben zabkására cseréled, olcsóbban jössz ki, és a fennmaradó pénzt zöldségre költheted (vagy ami a legégetőbb hiány éppen). Nameg a zab rosttartalma is jót fog tenni. Az olcsó felvágottakat érdemes kerülni, fajlagosan nagyon drága fehérjeforrásnak számítanak, jobban jössz ki a házilag készített körözöttel, tojáskrémmel, de a sertésmáj, csirkemáj, csirkecomb, csirkeszív is olcsóbbra jön ki, ha a fehérjetartalmat nézzük, mint bármilyen felvágott. Ha trappista sajtot kapsz 2000 Ft/kg körüli áron, az is a legolcsóbb fehérjeforrások egyike. Ha bírja az emésztésed, érdemes sárgaborsót, lencsét venned zacskós kiszerelésben, ezek is olcsó fehérjeforrások, és a bélflórádat támogatja a rosttartalmuk (a jó bélflóra pedig az immunrendszert támogatja).

2023. okt. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen 6-os!
2023. okt. 19. 11:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!