Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Csuklóizületi kopásra mi segít?

Csuklóizületi kopásra mi segít?

Figyelt kérdés
Az MR vizsgálat kimutatta hogy enyhe kopás van a csuklómban. Akinek ilyen problémája van, mi vált be?

2023. okt. 20. 12:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Egy bizonyos kor után mindenkinek van minden ízületében enyhe kopás. Nem biztos, hogy tünetei is lesznek tőle. Neked mik a tüneteid? Nekem pl. alagút szindrómám van, meg még egy sor problémám, de az alagút szindrómát azért említem, mert az is ugye csukló érintettség. Nekem egy komplexebb fizioterápiás, manuálterápiás kezelés vált be, ahol a nyakamat is rendbe teszik.

A térdemben van kopás, arra is a megfelelő fizioterápia és mozgás vált be, én konkrtéan ellipszistrénerezek, de a szobabicikli is jó térdre. Táplálékkiegészítőből egyedül a GAL féle kollagén peptid fogyasztásakor éreztem jótékony hatást, jóval hatékonyabb volt, mint a sok tízezerbe kerülő extra porcerősítő tabletták, de már jó ideje azt is maximum kúraszerűen fogyasztom.

2023. okt. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ja, amit nem mondtam: helyi fájdalomra a lézerterápia is bevált.
2023. okt. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nekem sajnos fáj. Eddig ez az egyetlen tünet. Például nem nagyon tudok a tenyeremen támaszkodni. Doki azt mondta kezdjek szedni porcerősítőt, és még javaslota hogy esetleg hialuronsav injekciót is meg lehet próbálni. Ez utóbbival van tapasztalatod? Kicsit tartok tőle.
2023. okt. 20. 14:57
 4/6 anonim ***** válasza:
Nincs, semmi szükségem nem volt rá szerencsére. Lézert próbáld meg, ha szerencséd van, akkor az orvos lesz kegyes beutalót is adni, de ha nem, magánban is van több kezelési lehetőség. Én végül a terapeutám ajánlására vettem itthonra is egy kézi lézerkészüléket, nagyon sokat segít, azóta jóval ritkábban kell járnom kezelésre.
2023. okt. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Meg tudod mondani a lézerkészülék nevét?
2023. okt. 21. 17:32
 6/6 anonim ***** válasza:
PowerCure (a sima, nem a Pro)
2023. okt. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!