Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szív jel a vernyomasmeron?...

Szív jel a vernyomasmeron? Szívritmuszavar?

Figyelt kérdés

19/L

Nem sűrűn merem a vernyomasom de szerintem meg soha nem láttam ezt a szív jelet.( ra kellett keressek neten) Elvileg szívritmuszavart jelez.


Lehetséges hogy szívritmuszavarom van?

Vagy közre játszhat valami mérés közbe?(csak mert ahogy mondtam tudtommal sosem láttam meg mikor mertem)



2023. okt. 22. 02:53
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
Hogy mérted? Úgy értem ültél előtte megfelelő ideig, stb. Ha szabályosan mérted akkor sem 100%, hogy szívritmuszavar, de ha rendszeresen jelezné, akkor menj vele dokihoz
2023. okt. 22. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Normálisan ültem de belemozdultam azt tudom.(nemtudom hogy az megváltoztatja e)

Holnap megmerem ujra akkor mert ezelőtt meg sosem talalkoztam ezzel a jellel.

2023. okt. 22. 03:04
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Rendszeresen szoktam látni ezt a jelet vérnyomásmérőkön. Még senki nem halt meg közülük. Én is élek még. Nem tudom, hogy mit figyel ilyenkor a műszer, de rettentően pontatlannak tűnik.
2023. okt. 22. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Van mérő, amelyik minden mért pulzuslökést kijelez egy szivecskével.

Milyen tipus a tiéd? Mi van a leírásában?

Mivel ezek a pulzushullámból számolnak, minden mozdulás, izomrándulás is jel nekik, nem képesek elkülöníteni. Végig mozdulatlanul kell ülnöd.

2023. okt. 22. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk akkor jelez ilyet, ha belemozdulunk, vagy beszélünk közben, szóval nem biztos, hogy ez az. Az ikon csak azt jelzi, hogy rendellenes szívverést észlel, de annak az okát nem tudja. Ha folyamatosan ez lenne, akkor azt éreznéd is.
2023. okt. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Gyógyszertáros ismerősömet megkérdeztem róla időközben. Szerinte a szívverés piktogramm csak annyit jelez, hogy ingadozik a szívverés, ami pontatlan mérést eredményez, tehát lényegében csak figyelmeztet rá, hogy "maradj nyugtan". Ő sem hallott még olyan esetről, hogy valaki ebből tudta volna meg, hogy szívritmuszavara van, persze biztosan van ilyen is, ha a kézikönyv ezt írja.
2023. okt. 22. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
90%
De nézd meg a leírást, mert nekünk 2 féle szív piktogram van, az egyik mindig villog a pulzus ütemében, az azt jelzi, hogy azt érzékeli, egy másik meg a ritmuszavart. Ha sűrűn van ilyen, akkor menj el háziorvoshoz.
2023. okt. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!