Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Okozhatott e tobb napig tarto...

Okozhatott e tobb napig tarto hasmenest, hányást egy etrend kiegeszito hasznalata?

Figyelt kérdés

Ashwagandha nevu szert vettem be, egy helyett kettot,mert szerettem volna aludni ejszaka. Elotte csak 1 et, ill. napkozben felet vettem be.55 eves no vagyok, változokorban 80 kg.


Gyomortaji fajdalom, vizes hasmenes, parszor hanyas alakult ki hirtelen. Kiszaradas miatt infuziokat kaptam.Ill. antibiotikumot,mert a laborlelet kimutatta, hogy magas a CRP szint, nem virus okozta. A szeklettenyesztes is negativ lett.Az orvos szerint bakterialis jellegu gyulladasom volt.

Azert gondolok az Ashwagandha ra, mert a ferjem is ugyanazt ette, és neki nem lett baja.


2023. okt. 23. 10:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen.
2023. okt. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Minden táplálékkiegészítőtől lehet vagy gyógyszertől egyéni preferencia alapján. Nekem a Metformintól volt hasmenésem (azt mondták 2 hétig lehet) fél évig volt...
2023. okt. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem tudom,csak tippeltem.De okozhatott e olyan gyulladast ez a szer a szervezetemben,hogy a laborlelet is rossz lett tole?

mert ha tenyleg bakterium okozta,nem virus, ayt csak kimutatta volna a szekletvizsgalat..vagy nem?

2023. okt. 23. 10:25
 4/8 anonim ***** válasza:
29%

Szerintem nincs összefüggés a kettő között

Én is szedek Ashwagandat

2023. okt. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A magas CRP valóban fertőzésre utal, de ezt nem okozza a szer. A széklettenyésztés során csak a leggyakoribb hasmenést okozó kórokozókat szokták vizsgálni, de ezeken kívül még van számtalan vírus és baktérium, ami okozhatta a panaszodat.
2023. okt. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

4.es

Eleinte nekem se volt semmi bajom tole,de csak egyet vettem be,most kettot.Utana olvastam, mellekhataskent okozhat hasmenest hanyast.


Utolag mar nem valtoztat semmin, de jo lenne megtudni ez valtotta e ki, mert akkor nem veszek be tobbet belole.

2023. okt. 23. 10:58
 7/8 anonim ***** válasza:
Helyedben elhagynám. Az étrendkiegészítők nem állnak ellenőrzés alatt. A gyártó felel érte, akár sarzsonként lehet más az összetétele.
2023. okt. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Elhagyom.


Ha ez okozta,ha nem,nem kockaztatok.


Bar lehet,h az volt a baj,h kettot vettem be,vagy kialakult vmi erzekenyseg.


Ez mar akkor orok rejtely marad,de jo lett volna ha valami bacit kimutat a szekletvizsgalat.Mert akkor tudom mi a baj.


Mindenesetre az infuzio,es a felirt antibiotikum utan elmult halistennek.

2023. okt. 23. 11:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!