Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha egy rákos beteg a kórházban...

Ha egy rákos beteg a kórházban halt meg, azt minden esetben felboncolják? Ilyen esetben a kórház miért nem adja ki az elhunyt beteg zárójelentését? Vagy elég csak a bonctani vizsgálati lap?

Figyelt kérdés
2023. okt. 23. 11:16
 1/5 anonim ***** válasza:
A zárójelentést akkor is meg kell kapni, az elhunyt beteg hozzá tartozóinak. Amikor édesapám elhunyt a kórházban, mi (az én családom) is meg kapta a záró jelentést. Mi boncolást nem kértünk. De a boncolásról külön kell papírt adni. És külön van a kórházi záró jelentés is.
2023. okt. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
A kettő más teljesen, az kétféle dokumentum, a hozzátartozóknak mindent meg kell kapniuk kivéve, ha valami bűncselekmény áll fenn, akkor nyomozásig visszatarthatják.
2023. okt. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nekem azt mondták amikor édesapám meghalt a kórházban, hogy aki a kórházban hal meg, azt kötelező felboncolni. Ezért édesapámat is felboncolták,(egyébként az volt a kívánsága hogy soha őt ne boncolják fel). Kórházi zárójelentést nem kaptam, és boncolási jegyzőkönyvet sem kaptam kezeimhez.
2023. okt. 23. 12:37
 4/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
De azt mindenképpen meg kell kapnod, egyrészt kell a további ügyintézéshez is, másrészt az jár. Kérdezz rá, hogy miért nem kaptad meg. Lehetséges, hogy a kórházi halálnál mindenkit boncolnak, ezt sajnos nem tudom, de lehet még vagy nem történt meg vagy még nincs kész minden dokumentum.
2023. okt. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
4-es válaszíró! Én voltam az első válaszíró! Mint írtam édesapám korházban hunyt el! Mi automatikusan meg kaptuk a korházi záró jelentést a kórházból! Boncolás: Nálunk külön meg kérdezték hogy kérünk-e vagy sem boncolást. Az én családom nem kérte a boncolást és nem is lett felboncolva édesapám!
2023. okt. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!