Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez utalhat limfómára?

Ez utalhat limfómára?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Évek óta meg van nagyobbodva bal oldalt a nyirokcsomó a nyakamon, most vagyok 22, de már 18 évesen is éreztem a megnagyobbodást. Jelenleg tapintás alapján nagyjából 1,5-2 cm lehet. Nem fáj, mozog is.

Éjszaka nem izzadok, elég jelentős étvágyam van (gyakorlatilag akkor is tudok nassolni, amikor nem vagyok éhes). Néha azt érzem hogy forró a testem, mintha hőemelkedés lenne, de nem érzem magam betegnek.

Fogyni nem fogytam, sőt inkább híztam, de nem vagyok kövér (fél éve kb 57 kiló voltam, most vagyok 60/61).

Egyedül az zavar, hogy mintha növekedne a csomó, közvetlenül az állkapcsom alatt van elöl, tehát nem konkrétan a nyakamon.

Év elején voltam hematológián ahol csináltak uh-t, ott nem derült ki semmi, a biztonság kedvéért írtak beutalót biopsziára, ám nem mentem el, tudom hogy el kellett volna mennem, de brutálisan hipochonder vagyok, nem akarom megtudni hogy daganatom van...

A László kórház hematológusai azt mondták, hogy rendben van a vérképem, nagyon picit magasabb volt a limfocitám, viszont azt mondták hogy nem sürgős a mintavétel, valószínűleg semmi komoly.

Gyerekkoromban sokszor voltam beteg a mandulámmal, valamint rengetegszer fájt a torkom is, mára már nem vagyok annyira beteges, de néha még mindig van olyan hogy fájó torokkal ébredek.

3 hónappal ezelőtt is voltam vérvételen, ott is minden rendben volt, már a fehérvérsejt sem volt magas.


Mégsem múlik ez a csomó, csak akkor látszik ha hátradöntöm a fejem és akkor eléggé kitapintható.


Azonban nemrég kiderült, hogy pajzsmirigy alulműködésem van, nemsokára megkezdem a gyógyszeres kezelést, nem tudom mennyire van ennek köze a nyaki nyirokcsomóhoz.


Lényegében a nagyobb nyirokcsomón kívül más tünetet nem tapasztalok.


Ugye nem kell félnem??


Köszönöm a normális válaszokat!!


2023. okt. 24. 21:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Menj biopsziára. Hetente kiírod. Menj biopsziára.
2023. okt. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Most írtam ki először. Sok ilyen kérdés van, nem is értem miért egyből arra kell gondolni hogy mindet én írom ki
2023. okt. 24. 22:21
 3/9 anonim ***** válasza:

Október 12: "Voltam hematológián ultrahangon kb fél éve, nem mondtak semmi érdemlegeset, mindössze annyit, hogy nagyjából 1,5 cm nagyságú, mozgatható nyirokcsomó, javasolták a biopsziát de féltem elmenni.


Egyébként mozgatható, nem fáj és máshol nem tapintottam ki nagyobb nyirokcsomót.


A hónaljamban sincs semmi, ott is folyamat nézegetem, valamint az ágyékomnál, de szerencsére máshol nem érzek ilyet.


Éjszaka nem izzadok és nem is fogytam. Étvágyam rendben van.


Bőrviszketést sem tapasztalok.


Néhány hete voltam vérvételen, a TSH-m magas (pajzsmirigy érték) egész pontosan 11,2. Voltam a háziorvosnál, novemberre kaptam időpontot pajzsmirigy ultrahangra.


Ezen kívül minden más érték rendben volt, nem volt sehol eltérés.



Tehát a kérdésem az lenne, hogy van esély rá, hogy ez limfóma, vagy lehet valami enyhébb betegség?



Nagyon hipochonder vagyok mielőtt írnátok, tudom hogy nem kéne ennyire túlgondolni, csak valamiért mégsem tudok megnyugodni."

2023. okt. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Aha értem... Tehát egy olyan kérdés kiíróval veszel egy kalap alá, aki nem én vagyok.

Miért ne lehetne másnak is hasonló betegsége/tünete?

Egyébként a kérdésemre azóta se kaptam normális választ, szóval jöhetnek a segítő kommentek :)

Tudtommal ez az oldal arra van hogy segítséget kérjünk egymástól...

Tehát jöhetnek a személyes tapasztalatok is, ha valamelyikőtök járt már hasonló cipőben. :)

2023. okt. 24. 23:18
 5/9 anonim ***** válasza:
A szövegtagolás is stimmel,és ugyanúgy megköszönted a normális válaszokat a végén :D Nem értem,mire jó ez az egész,hogy egy névtelen fórumon tagadod. Így,hogy hipochonder vagy,válaszolni se igazán merek. De sejtheted,hogy nem véletlenül küldtek biopsziára. Még kiírhatod 2 hetente a kérdést,ugyanez lesz a válasz. De tök mindegy is. El kell menned,mert ez nem játék.
2023. okt. 24. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Hát figyelj, ha már itt tartunk.. fél éve küldtek biopsziára, de az orvos is annyit mondott hogy a saját megnyugvásom érdekében írja a beutalót, ugyanis a nagyobb nyirokcsomón kívül semmi nem utal limfómára.

Amint írtam, több éve ott van a nyakamon ez a csomó. Egyik kolegámnak volt limfómája fiatalon, neki is elmondtam ezeket, beszámolt a tüneteiről amik voltak nála, folyamatos izzadás éjjel, nagy mértékű fogyás rövid idő alatt, étvágytalanság, fáradtság, vérszegénység... Végülis örülök, hogy nálam "csak" a nyirokcsomó tér el az átlagostól, ezen kívül semmi más nem támasztja alá a gyanút.


Mivel írtam, hogy régóta meg van nagyobbodva, gondolom nem lehet olyan súlyos probléma. Mindennapi teendőimet tökéletesen elvégzem, nem érzem rosszul magam.

2023. okt. 24. 23:40
 7/9 anonim ***** válasza:
A fej-nyaki daganatok igen gyakoriak. Itt nem csak limfómáról lehet szó sajnos. És ultrahangon mindig szó szerint azt mondják,hogy "a saját megnyugtatásod érdekében". Mást nem mondhatnak. Hiszen csak a biopszia után lehet elkezdeni gyanakodni. És utána még van egy tucat vizsgálat,amíg kimondják a diagnózist. A limfóma csak egy a sok közül. A vérkép semmit sem jelent.
2023. okt. 25. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen, utalhat. Nem poénból lettél biopsziára elküldve. Nekem is volt nagyon hasonló esetem, csak azzal az eltéréssel, hogy a hónaljamban volt egy csomó, ami kb 9 hónapig nem szívódott fel. Limfocita értékem szintén emelkedett volt, fehérvérsejtjeim száma viszont normális, csak a %-os arány nem stimmelt az összetételt illetőleg. Lényeg a lényeg 3 uh-n voltam 9 hónap alatt, mert már megőrjített a gondolat, hogy nem múlik, és lehet limfómám van. Könyörögtem, hogy küldjenek biopsziára, de az orvosok ragaszkodtak hozzá, hogy a csomó biztosan nem daganat, rosszindulatú meg aztán végképp nem, ugyanis egyértelműen látszott az ultrahangon. Nagyon örülök utólag, hogy nem került sor biopsziára, mert valóban felszívódott magától. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy ha nálad uh alapján teljes mértékben kizárható lenne a limfóma gyanúja, akkor az orvos biztos nem küldözgetne poénból biopsziára. Én a helyedben már réges rég elmentem volna, de te tudod, biztos jobb stresszben élni, mint letudni 10 perc alatt.
2023. okt. 25. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Előbb ctznek
2023. okt. 25. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!