Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Titeket idegesít vagy nem, ha...

Titeket idegesít vagy nem, ha valaki a betegségéből csinál témát?

Figyelt kérdés
Gondolok itt elsősorban arra,hogy valaki e köré épití az online jelenlétét (fb,insta).Őszintén szólva engem eléggé idegesít. Szerintem magánügy. Meg a "menj el szürővizsgálatokra" posztok is. Ha el akarok menni, elmegyek. Ha nem akarok elmenni,nem megyek el. Nem kell emlékeztetni rá mindig,hogy én is lehetek beteg. Ez az "azért posztolok napi 25x,hogy felhívjam a figyelmet erre a betegségre" is annyira álságos.
2023. okt. 25. 15:59
1 2
 1/12 Zcom09 ***** válasza:
100%

Persze valamilyen szinten zavaró, de még szerencse hogy van egy külön funkció hogy ne mutassa neked egy adott ember posztjait.

Van akiknek segítenek az ilyen közösségek, vagy legalábbis nem zavarja őket, az meg hogy nekik mi a magánügy nem a te döntésed. Amíg nem direkt téged céloz ez a tartalom, nem az ő hibájuk hogy téged idegesít, hanem a tied hogy nem tiltod le ezeket és hagyod hogy idegesítsenek.

2023. okt. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Millió dolog idegesítheti ilyen módon az embert, a te döntésed, hogy foglalkozol-e vele vagy sem.
2023. okt. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy baráti körben van nekem ilyen. Normális ember,de nagyon túltolja a betegségét. Le nem tilthatom.
2023. okt. 25. 16:14
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Sőt, tovább is megyek! Ha véletlenül egy ember is elmegy ilyen okból szűrésre és ott időben kiderül a baj, már meg is érte.

Tehát ennek akár még haszna is lehet, nem úgy, mint pl a kormány Gyurcsány shows plakátjainak, amik szintén kérés nélkül jöttek mindenhol szembe bármiféle várható haszon nélkül.

2023. okt. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet az adott illetőnek ez segít feldolgozni a dolgot...van ilyen.
2023. okt. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy nekem például pont miatta ment el a kedvem a vizsgálatoktól. Biztos lehet ezt jól is csinálni. De nekem inkább az jött le,hogy inkább éljek 40 évig tudatlanságban,mint 70 évig,amiből 30 akárhány évet betegségtudatban,kontrollról kontrollra járok.
2023. okt. 25. 16:22
 7/12 anonim ***** válasza:

Betegségtudatban élni?

Most beteg vagy vagy nem?


Vannak olyan emberek, akiknek az segít a krónikus betegség feldolgozásában, hogy ezt tematizálják, azonosulnak a betegségükkel.

De ez nem kötelező.


Én is egy súlyos, krónikus betegséggel élek, de nagyon kevés ember tudja ezt, nem reklámozom senkinek, akinek nem kell tudnia róla. Ez nem azt jelenti, hogy hazudozom, egyszerűen soha nem hozom szóba spontán módon a betegséggel kapcsolatos dolgokat olyan embereknek, akiknek nem muszáj erről tudniuk.


Próbálok úgy élni, viselkedni, dolgozni, mintha egészséges lennék.


Szerintem btw. ez is egy jó módszer.

2023. okt. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

De igen, zavar, ha hülye posztokat rak ki, amiben siratja magát, hogy rákérdezzenek az emberek mi a baj.

Az nem zavar, hogy valaki szűrőbetegséges posztokat rak ki. Ha csak egy olyan ismerőse is van, aki ennek hatására megy el és még idejében elcsípnek egy daganatot, akkor az bizony baromira megérte. Én már volt, hogy ilyen poszt miatt vettem fel a telefont, hogy tényleg basszus, 3 éve nem voltam mondjuk mellszűrésen, el kellene menni.

2023. okt. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nincs olyan,hogy idejében elcsípnek egy daganatot...mármint van. Persze, van. Időben kapsz kezeléseket,amik már önmagában borzasztóak. Aztán kontroll kontroll kontroll örökké,mindig,többféle is. Végigcsináltam már pár ismerősömmel. Nekem olyan élet nem kéne,amit ők élnek.
2023. okt. 25. 19:00
 10/12 PMC Wagner ***** válasza:

"Nekem olyan élet nem kéne,amit ők élnek."


Nekik sem, valószínű ebben segít nekik ha erről beszélgetnek. Elég nehéz feldolgozni az ilyesmit, magát a tudatot hogy halálos betegséged van. Persze az átlag embert ha megkérdezed vagy akár magadat mindenki azt mondja szinte hogy nem csinálna nagy ügyet vagy hogy neki mindegy. Többek közt jómagam is így áltam hozzá.


De történt velem olyan hogy hasonló helyzetbe kerültem egy elcseszett műtét miatt. Na akkor teljesen megváltozik a tudatállapot és a hozzá állás nem vagyok vallásos de abban az időszakban még imádkoztam is. Lehet a túlélő ösztön dolgozik ilyenkor, nem tudom pontosan szerencsére már jól vagyok.

2023. okt. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!