Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 500 mg-os magnézium napi 3x-i...

500 mg-os magnézium napi 3x-i bevitele más gyógyszerekkel együtt sok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az orvosom ma 250/125 mg augmentin tablettát írt fel, hogy vegyem be napi 3x, mellé Paxirasolt, annak az adagolását nem említette, csak a betegtájékoztatóban látom, hogy felnőtteknek 3x 1-2 tabletta ajánlott naponta. Emellé köhögéscsillapító, konkrétan azt sem tudom, milyen, gondolom, mivel a Paxirasol nyákoldó, inkább ezt ellensúlyozni kellene (hurutos köhögés, de picit száraz köhögés is fennáll). Végül mondta, hogy 500 mg magnéziumot vegyek, naponta 3x kell ebből is bevennem. Mikor kértem a gyógyszertárban, azt mondták, 500 millis nincs, csak 400. Vettem tehát 400 mg-osat, erre viszont az van ráírva, napi 1 tablettánál többet nem szabad bevenni. Létezik, hogy ezen hatóanyagú gyógyszerek mellé nekem mégis ilyen nagy dózisú magnézium kellene? Először azt hittem emiatt, hogy félreértettem valamit az orvosnál, és nem is létezik 500mg-os változat. Légyszi, ne nézzetek hülyének, nem értek hozzá, most nézem ezeket, és remélem, hogy valaki tud segíteni. A Paxirasol kapcsán is, 3x1 normális bevitel? A panaszaim alapján egyébként elképzelhetőnek tartom, mert kb. három napja el van menve a hangom, és egyre csak rosszabb, volt a szervezetemben gyulladás, köhögés, orrfújás megvan. Tudom, kérdezzem meg az orvost, de ma már nem tudom, és ezen túlmenően is érdekelne, hogy mi a véleményetek. Nagyon szépen köszönöm, ha tudtok segíteni!:)

nov. 6. 16:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem sok. Semmi bajod nem lesz. 400 mg magnézium az semmi, kezdjük ott hogy vagy a fele fel se szívódik mert nem olyan jók ezek a tabletták, a többletet meg kipisiled. Nyugodtan szedd a napi 3-at. Max ha esetleg lazul a székleted nagyon, akkor vidd lejjebb a napi adagot, mert bizonyos fajta magnéziumok (pl citrát) egyeseknél hasmenést tud eredményezni (nincs nagy baj vele, fájdalommentes, csak a hasi izmokat is ellazítja aztán kicsit felhígulnak a dolgok. Öregek otthonában szokták használni hashajtónak a nagy dózist pl [3000+ mg])
nov. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, végül vettem 500mg-osat is, azt fogom szedni.
nov. 6. 20:36
 3/3 A kérdező kommentje:
Illetve még a köhögéscsillapítóról kérdezném, mondtam a gyógyszertárosnak, hogy Paxirasol mellé kellene, és acc-tabettát adott, de tudtommal az szintén hurutos köhögésre van. Ezzel msot rosszat csináltam? Mit lehet vneni, ami emellé jó, és nem fogok állandóan köhögni?
nov. 6. 23:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!