Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Megfázásos füldugulád az...

Megfázásos füldugulád az őrületbe kerget?

Figyelt kérdés

Már pár napja (3) meg vagyok fázva (orrfolyás, torokfájás, láz, köhögés), és elkezdett a fülem is nagyon dugulni. Csattog össze vissza amikor orrot fújok, van hogy az egyik úgy eldugul,mintha valami barlangban lennék. Nagyon rossz érzés, olyankor bepánikolok.

Ma az orvos felírt antibiotikumot (zinnat 500mg). Remélem jobban leszek így hamarosan.

Van valami tippetek hogy ilyenkor hogy tudom legkönnyebben kidugaszolni a fülem? Mert én ezt tényleg nem bírom már:(

Orrsprayt használok (rhinospray plusz).



nov. 8. 22:31
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Nekem is volt ilyen még nyáron, én orvoshoz se mentem vele. Kb egy hét alatt meggyógyult magától. Nekem kattogott orrfújás nélkül is, és konkrétan bal fülemre süket voltam egy héten keresztül. Valószínűleg víz ment bele és azért gyulladt be nekem. Ne pánikolj, majd elmúlik magától. Amennyire én tudom, a dobhártya mögötti csatorna gyullad be ami a fülfolyadékot termeli, ezért a kattogás. Próbáld meg a fülcimpádat lefelé húzni óvatosan és valamennyire ki fog dugulni. Hajmosásnál meg vigyázz hogy ne menjen bele víz
nov. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta a fül orr gégész, fújjam az orrom. Az a jó, ha kattog, csattog, mert egyrészt ürül,másrészt nem gyullad be jobban.

Pár nap volt, mondjuk én már kaptam rá cseppet is.

nov. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Próbáltam ezt a fülcimpás dolgot de nem használ. Nekem szerintem a megfázás miatt van.
nov. 8. 22:56
 4/7 A kérdező kommentje:
nekem talán az segít ha orrfújás után elkezdek tátogni mint egy hal, akkor néha kipattan és kidugul.
nov. 8. 22:57
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha teljesen be van dugulva, akkor kimossak. De amit leirsz, azt szerintem sajnos ki kell varni. Orrot fujni nem szabad tul nagy erovel.

Nekem megfazasnal celofan-zizegos erzes szokott lenni, de tenyleg csak az arcureg tisztulasa utan magatol jon rendbe.

nov. 9. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mentolos, eukaliptuszos cukorkákat fogyassz, nagyon jól tisztítják a légutakat. A kámforos stiftek, amiket szagolgatni kell, szintén jók.
nov. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
rhinospray plus orrsprayt kezdtem el használni, miztán befújom várok pár percet majd fújom az orrom és úgy ki is csattan a bedugult fül.
nov. 10. 22:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!