Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Voltam pajzsmirigy ultrahangon...

Voltam pajzsmirigy ultrahangon, mert magas a TSH-m. Az orvos szelént javasolt, szerintetek fog segíteni?

Figyelt kérdés

Szóval a TSH értékem 10 fölött volt 1 hónappal ezelőtt. Februárra kaptam időpontot endokrinológushoz, de ma voltam ultrahangon, ahol megállapították hogy a pajzsmirigyem homogén, viszont a bal lebeny kicsit kisebb, azt mondta az orvos, hogy ez még nem biztos hogy igényel hormonpótlást, meg ő amúgy se írhat fel nekem erre gyógyszert. Ajánlotta azonban a szelént, azt mondta hogy nagyon sok embernek szokott segíteni, valamint alulműködés esetén segít megszűntetni a tüneteket is.

Vettem egy 120db-os BioCo márkájú 100mikrogrammos jól felszívódó szerves szelén kapszulát, holnao elkezdem szedni.

Várhatom a hatást, hogy segíteni fog?

Kicsit híztam, valamint nagyom hullik a hajam is.


Köszönöm a válaszokat!


nov. 9. 19:14
 1/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
A szelén az jó az anyagcserének, de attól a TSH nem fog lejjebb menni, vagy legalábbis normálba nem, azt mindenképpen kezelni kell általában T4 hormonnal. Aki az ultrahangot csinálta, az radiológus, ő ebben nem kompetens, de én a helyedben gyorsan mennék endokrinológiára, ő írhat fel ilyet, vagy legalább a háziorvoshoz menj el, hátha tud neked előbb időpontot javasolni.
nov. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A szelén szuperjó, főleg ilyen problémák esetén a megfelelő étrens mellett. Ha csak szelént szedsz de semmi mást nem változtatsz, nem hiszem hogy szamottevő hatása van. De ha jó az étrended és mellé szedsz szelént az sokkal jobb eredményeket fog hozni mintha csak szimplán jó az étrendes
nov. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)

Kedves 1-es, sajnos 2 hete elhunyt a háziorvosom, utána kell járnom, hogy ki lesz az új orvosom.

Egyébként a T3 és T4 normális értékeket mutatnak, meg szegény háziorvosom 1 hónapja azt mondta, hogy ez a TSH érték nem olyan rossz, ezért küldött UH-ra.

Egyébként azt is mondta, hogy sok esetben amikor még nem annyira rossz a pajzsmirigy állapota, azért nem javasolják pl. a Letroxot, mert sok embernél túlműködésbe mehet át az állapot, ezt megerősítette az UH-s orvos is.

nov. 9. 20:46
 4/10 anonim ***** válasza:
63%

Pajzsmirigy alulműködés esetén az ultrahangnak túl sok értelme nincs, de nem baj hogy megcsinálták, legalább tudod, hogy nincs semmilyen göb benne.


“ Guidelines from the American Association of Clinical Endocrinologists (AACE) recommend treatment in patients with TSH levels higher than 10 mIU/L and in patients with TSH levels of 5-10 mIU/L in conjunction with goiter or positive anti-TPO antibodies; these patients have the highest rates of progression to overt hypothyroidism. An initial LT4 dosage of 50-75 µg/day can be used, which can be titrated every 6-8 weeks to achieve a target TSH of between 0.3 and 3 mIU/L.”


10 körüli TSH-nál nincs mire várni, ebből már túlműködés biztos nem lesz. El kell kezdeni a kezelést pajzsmirigyhormonnal. Igazából endokrinológus sem kell hozzá, elvileg ennek bele kell férnie a háziorvos kompetenciájába. A gyógyszert mindenesetre felírhatja, az hogy megteszi-e, az már más kérdés. A szelénnek nem tudom van-e értelme, a hormonpótlást kiváltani biztos nem fogja, de biztos nem is árt.

nov. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szia javultàl azòta?
nov. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Még nem észleltem változást, szedem minden nap a szelént.

Végül most december 13-án megyek endokrinológiára, kaptam előbbi időpontot. Ott majd kiderül, hogy kell-e gyógyszer.

Gyanítom hogy 10 feletti TSH már kezelést igényel, még fiatal vagyok de néhány év múlva szeretnék gyereket, ez ugye meddőséget is okozhat.

dec. 1. 22:29
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia

Hogy vagy?

Hajhullàsod mennyire komoly?

jan. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Hajhullásom talán enyhébb mint volt, de még mindig hullik. Hamarosan megyek laborvizsgálatra, megnézik a TSH-t és e t3, t4 hormonokat. Majd írok ha megvannak az eredmények.
jan. 28. 01:02
 9/10 A kérdező kommentje:
Egyébként kb másfél hónapja szedem a Letroxot, ezt elfelejtettem írni.
jan. 28. 01:03
 10/10 anonim ***** válasza:
Hogy vagy?
febr. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!