Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit tehetek ha stressz, új...

Mit tehetek ha stressz, új helyzet, vizsga.... alkalmával egyből ramjön a hasmenés?

Figyelt kérdés

Minden orvosi vizsgálat, vérvétel, vizsga, bármi új szituáció, új emberekkel való találkozás előtt annyira stresszek hogy kihalt az egész bélrendszeremre és ramjön a hasmenés.

De olyan szinten hogy vizsgán is arra koncentrálok hogy ne f.. össze magam és nem a feladatra. Orvosnál is még be nem hívnak előtte a rendelőbe ülök a mosóban. Baromira kellemetlen. Ráadásul ilynekor mindig a széklet világos barna - sárgás tehát gyulladásos jellegű.

Nem tudom mit tehetnék. Háziorvosnak már jeleztem ezt a problémát de csak azt mondta igyak nyugtató teát. Nekem az semmit nem ér.

Szénkapszulát vettem amit még nem próbáltam soha ugyanis ez nálam nem betegség miatt jön elő hanem a stressz miatt és nagyon kellemetlen.

Mostanában minden reggel iskola előtt is ez van mert azon stresszek hogy vajon melyik órán jön rám.

Mit lehetne ez ellen tenni? Nagyon ciki sajnos


nov. 10. 07:52
 1/7 anonim ***** válasza:
A világosbarna széklet nem gyulladásos jellegű. Ennek a színnek nincs jelentősége. Relaxálj, menj pszichológushoz, szedjél szorongásoldót. Nagyjából ennyit tudsz tenni.
nov. 10. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

De híg, folyós az egész nem normál a színe és ben nem világos barna hanem barnás már - már sárgás.

Relaxálni én hiába relaxáló.... Állandóan van valami amin stresszk, jóga nem nekem való.

Pszichológusoz januárra kaptam időpontot de addig még van egy vizsgaidőszak.


Pl. Milyen szorongásgátlót lehet szedni felírás nélkül?

nov. 10. 08:08
 3/7 anonim ***** válasza:
57%
Ez IBS lehet. Felírás nélkül semmilyent, citromfűvel próbálkozhatsz, valerianával, de nem hiszem, hogy segít. Könnyen lehet, hogy a halálod napjáig ilyen lesz. Értem, a széklet színét az elfogyasztott étel befolyásolja. Talán a túl gyors motilitástól is világosabb lehet. Nem hinném, hogy epebeteg vagy, de ha akarod, vizsgáltasd ki. Az első az ultrahang.
nov. 10. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ugyanazokat szoktam nagyjából enni, és amikor itthon vagyok, nyugodtan akkor nincs sárgás színe. De amikor stresszhelyzetben akkor ilyen színt produkál tehát nem az elfogyasztott ételtől.

Olvastam is a neten, hogy a sárgás az gyulladás és amikor ilyen stresszes vagyok akkor érzem is az egész hasamon hogy úgy összeszorul a gyomrom és mennem kéne a wc-re. Amikor meg ugye órán vagyok nem mehetek ki na akkor mégrosszabb mert mégjobban stresszel.

Van hogy itthon vagyok suliba indulás előtt, direkt kelet időben, ülök 1 órát a wc-n és egyszerűen semmi. Amint felszállok a buszra rámjön a stressz az órák miatt és már az óra előtt kb 7.45 mennék is a wc-re de nem tudok mert a takarítok rendszerint 8 előtt ott takarírják. Az meg kva ciki lenne minden reggel ott találkozni velük. Volt már rá példa, hogy mentem reggel mert nem bírtam ki és baromi csúnyán néztek rám, dehát nem tudtam mit csinálni...

nov. 10. 21:55
 5/7 A kérdező kommentje:
Utána olvastam az IBS-nek kimondottan igaz rám minden tünet az olvasottak alapján viszont azt is írja hogy szervi bajokat el kell kerülni mégpedig tükrözéses vizsgálat is szükséges hát az meg a világon a legnagyobb mumus számomra. Alapból ilyen félős vagyok de attól aztán végképp mivel aranyerem is van és baromi kellemetlen enélkül is nem hogy még azzal....
nov. 10. 22:03
 6/7 anonim ***** válasza:
Kétlem, hogy ami kijön belőled annak a színét gyulladást okozná. Amíg nem gennyes vagy nem véres addig nem utal komoly problémára. Ha minden nap hétvégén is folyékony a székleted heteken keresztül, különösen ha legalább háromszor történik, akkor indokolt lehet akár egy tükrözés is. De egy jó géppel jó szakember által elvégzett ultrahang vizsgálat is sokféle bélprobléma kiderülhet. Az IBS hivatalosan nem.
nov. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

És hol lehet ilyen jó szakembert találni jó géppel?

Bp-től elég messze lakom.

nov. 10. 22:40

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!