Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Altatásban megcsinálják a...

Altatásban megcsinálják a vastagbél tükrözést?

Figyelt kérdés

Altatásos vastagbél tükrözésem lesz holnap után.

Meg voltam fázva, már csak annyi bajom van, hogy néha eldugul az egyik orrlyukam. ( vagy a bal vagy a jobb, általában felváltva)

Így el tudnak altatni?


nov. 13. 09:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Műtétről tudok nyilatkozni, mert nemrég volt egy epeműtétem (cirka másfél óra az egész). Annál azt mondta az aneszteziológus, hogy ha megfázok addig, akkor halasztunk. Hívd fel őket szerintem még ma, és megmondják hogy lenne jobb. Semmiképp se ott derüljön ki, hogy mégsem tudják megcsinálni.
nov. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a megfázás hátráltatja az altatásos műtéteket. Illetve bármilyen olyan vizsgálatot amelyhez altatni kell, azt minden képen elhalasztják, ha meg vagy fázva. Sajnos nekem is volt egy ilyen halasztásos mütétem. Pont azért halasztják mert ha el van dugulva az orrod akkor nehezeben kapsz levegőt. És igy veszélyesebb az altatás is rád nézve.
nov. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Kétlem, hogy ezzel lenne probléma, de jelezd az orvosnak, mert így látatlanban nem lehet mit mondani, nem mindegy, hogy alapból milyen egészségi állapotnak örvend egy ember.
nov. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
3-as válaszoló, de sajnos pont azért mert náthásan nem kap rendesen levegőt az ember, nem altatnak olyankor. Nyilván ez alól kivétel a sürgős eset.
nov. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

#4 "már csak annyi bajom van, hogy néha eldugul az egyik orrlyukam"

Ezt írta, nem azt, hogy még kifejezetten beteg lenne. Na most ezért pl egy egészséges fiatalnál mondjuk nem hiszem, hogy nagyon halasztanának egy tükrözést, 70 éves, alapból beteg embernál már lehet. Ezért írtam, hogy látatlanban erre mi itt úgysem tudunk mit mondani, de jelezze az orvosnak, majd az dönt.

nov. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
*embernél
nov. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

24 vagyok amúgy.

Köszi a válaszokat.

nov. 13. 14:55
 8/12 A kérdező kommentje:
Holnap reggel felhivom mielőtt elkezdeném a tisztító kúrát, aztán ő eldönti.
nov. 13. 14:55
 9/12 anonim ***** válasza:
2-es voltam! Ha halasztani kell a műtétet. Akkor az új időpont biztos nem most lesz, vagyis nem egy hamar. Ezzel számoljál! Akár egy fél év is lehet mire az új időpont eljön. Vagyis igen. A halasztható műtétek estén. Nem lesz azonnali új időpont. Szóval, ha most ki is gyógyulsz a náthából, azt orvosi igazolással kell igazolod. Vagyis le kell menjél a házi orvosodhoz! És kérni kell gyógyszert. Illetve, ha meggyógyulsz arról orvosi papir kell. És azzal a papírral fel kell keresned a műtétet végző orvost. Szóval nem elég egy sima tisztitó kúra.
nov. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Magán orvoshoz megyek, szerintem ott ez nem opció.
nov. 13. 17:08
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!