Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Reflux tunetei es kezelese?...

Reflux tunetei es kezelese? Ki szenved még ebben es mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Par hete jott elo nalam olyan h a torkomban erzem h visszajon valami. Illetve neha mintha gomboc lenne a torkomban. Es van h hanyingerem is van es feszul neha a gyomrom. Fajni halistennek ritka ha faj vagy eg. Es amikor eszleltem ezt ereztem h mar kapar es ilyen kesernyes izt is. Eleinte Nolpazat szedtem ra az 3 napig elmulasztotta de utana ujbol ereztem. Utana mar el sem mulasztotta a Nolpaza. Semmit nem hasznalt. A szodavikarbona sem sokat. A Rennie ideiglenesen kicsit enyhitett par oraig de annyi. A Quamatel mini a 10mg-os mintha tobbet enyhitett volna rajta mar az elso szem is. Es tudtam aludni vegre. Ezeket mar hetvegen probaltam ki h valamennyire enyhuljon mire hetfon megyek a korzetishez. Mivel en arra tudok gondolni h ez lehet a baj. Ha nem veszek be gyogyszert napokig is tart ez kb egesznaposan h erzem a torkomban es hiaba nyelek erzem h visszajon a torkomba. Milyen dokihoz erdemes ezzel fordulni? Milyen doki az aki ezzel foglalkozik? En a korzetishez felmentem irt fel gyogyszert mivel savam is volt a reflux melle mondta is h ez a sav lesz mert latta h kimarta a torkom. Irt fel Quamatelt 40mg-osat 2x1 szemet es Pantoprazole Teva-t szinten 40mg-osat es szinten 2x1 szemet. Illetve Cerucalt. Reggel este igy 3 szem gyogyszert szedtem. Melle nem nagyon ettem csak ilyen kis semmiket mert iszonyatosan tudok panikolni stresszelni es szorongani ha van valami bajom. 8 napig szedtem mert a vegere rosszabbnak ereztem a gyomromat. Es mint kiderult ez rengeteg adag volt egy napra es lehet mar savam sem volt es h kikeszitette a gyomromat. Egyik ismerosom is panaszkodott h a Pantoprazole Teva napi 1 szem szedese is kicsinalta az o gyomrat. Igy abba hagytam. Nem szedtem semmit kb 4-5 napig. Halistennek jobb is lett a gyomrom. De ma delutan ismet ereztem h a torkomban van. Vettem be egy Quamatelt a 40mg-osat mintha halistennek jobb lenne tole de neha picit erzem a gombocot a torkomban. Illetve vettem Gaviscont de abbol még nem vettem be. Valakivel hasonlo tapasztalat? Vagy hogy mi lehet ez? Es hova tudok ezzel menni olyan orvoshoz aki ezzel foglalkozik? Banto kommenteket nem kerek koszonom!


24/L



nov. 17. 18:57
 1/9 anonim ***** válasza:
41%

Pantoprazole a legjobb majdnem, a leggyakoribb az omeprazole vagy az esomeprazole.


De a pantoprazole egeszen mashogy hat farmakodinamikailag, es kevesebb kolcsonhatas mas gyogyszerekkel, kevesebb mellekhatas. A tobbi rabeprazole/esomeprazole/omeprazole azok az erosebb gyogyszerek de ott tenyleg kell figyelni a csontsuruseget.


Pantoprazolet en is szedtem. De en szedek meg vagy 4 - 5 fele gyogyszert es nem volt baj. Az omeprazole meg pont azokat a maj-vekonybel enzimeket hasznalja amiket a gyogyszerek, ezert utkozik. De ennel bonyolultabb.


A quamatel is jo, csak ott nagyobb a fekely gyakorisag elofordulasa. Jobb lenne elhagyni azt es pantoprazole-t szedni 40 mg 2x1, lassu folyamat, az oesophagus be van gyulladva, es szerintem ott mar van erosio is, serult nyelocso. Engem egy ful orr gegesz diagnosztizalt ezzel azutan hogy gyomortukrozesen voltam es egy gasztroenterologus azt mondta semmi bajom. Grat.


Kaptam egy kis cetlit, 3x1 langyos vizzel gargalizalas 1 kaveskanal gorog tengeri soval, 1 kortyot lenyelni de lassan. Szensavasat es savas etelek italok (pl kave is savas) tilos, hideget tilos, forrot/meleget tilos. Fuszeres, pl bors meg ilyen kajak tilos. Enni kell gyakran de keveset. Kozben szedd a gyogyszert, csak a pantoprazolet 40mg 2x1, de ne varj hirtelen gyogyulast, 1 het mulva mar jobbulas lesz. Ez kb 2 - 4 het mire teljesen begyogyul a nyelocsovet (vagy tobb ido). Nezd a jobbik oldalat, a szadban sem lesz annyi bakterium mert felemelkedik a ph, mert nincs eleg sav ami parologjon a szadba. Kevesebb baci a fogakon -> kevesebb esely a fogszuvasodasra, inybetegsegre. :)


Ismerem ezt a fost, nekem is elojott regen, de mar nem mert nekem ez szorongas tunet volt. Most mar egy eve, hogy nincs.


Tele vagyok nyugtatokkal, altatokkal. Rivotril 7mg Lamictal 200mg, Xanax 4mg, Xanax SR 4mg zolpidem 20mg mirtazapine 7.5mg, metoprolol 30mg.


Szoszerint a szerveimet le kellett nyugtatni az idegessegtol. Hivjatok engem a satannak a Rivotril meg xanax miatt, de ezek gyogyitottak ki. 1db mellekhatas, nincs elhizas, nincs egesznapos almossag, nalam nincs fuggoseg meg tolerancia. En mar elhagytam fel evig a Rivotrilt is egyik nap a masikra, nem lett semmi bajom. Valaki 0.125mg-ot elhagy mar meghal egy grand mal rohamba. De az eszmeletlen ritka. Meg az en esetem is az gondolom.


Lenyeg, a pantoprazolet ne valtoztasd egy jo ideig. Nem tudni egyebkent milyen refluxod van, ennek is van egy egy skalaja. Valamelyiket muteni kell, valamelyiknek eleg a gyogyszeres kezeles egy ideig.

nov. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
41%
Ludea. Próbáld ki. 2-3 nap alatt hat és egy csodaszer!
nov. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Es ez “normalis” h ha nem veszek be gyogyszert akkor nem megy le napokig hetekig? Hetfon mindenkepp fel akarok keresni ezzel egy orvost csak sajnos nemtudom milyenhez kell fordulnom. A tukrozes az mennyire rossz? 🥹 iszonyat felos vagyok es jelenleg is amiota ez van folyamat szorongok panikolok es stresszelek h mi bajom lehet 🥹 elozo napokban egyaltalan nem szedtem gyogyszert halistennek nem is volt semmi baj. Ma kicsit bekajaltam tejfolos csirkevel nokedlivel es 2-3 ora mulva mar elo is jott 😞 illetve a vitaminos apentat ittam citromos mangos zoldteasat. De ezt leszamitva mentes asvanyvizet iszok mindig csak megorultem h nem ereztem aztan most tessek… akkor hagyjam a quamatelt es a Pantoprazole Tevat szedjem helyette?
nov. 17. 19:38
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Menj orvoshoz és minél előbb. Ha időben kiderül mi a pontos baj, akkor még javítható a dolog. Ha sokáig szeded a gyógyszereket, akkor nem tudnak majd mit kezdeni veled. Eleinte a quamatel nagyon jó volt, de egy idő után már úgy ettem, mint más a tiktakkot és az ég világon semmit nem segített. Most már egy elég erős gyógyszert szedek, de már ez sem hat. Kb fél napig jó, de estefelé már gond van. Több orvos is azt mondta, h nem tudunk vele mit kezdeni. Gyógyszer szedése és kész. Próbáltam diétázni, próbáltam elhagyni 1-1 összetevőt a kajámból, de én már olyan szinten vagyok, h reggel 1 pohár vizet megiszok, kb 1 óra múlva már jön fel a sav úgy, h semmit nem ettem vagy ittam a tiszta vízen kívül.
nov. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

3


1-es vagyok. En is szedem/szedtem a pantoprazole-t, kovetve a dietat teljesen rendbe jottem. Quamatel histamine2 receptoron at hat, de hosszu tavon fekely eselyes a gyomorban vagy a duodenumban (gyomor es vekonybel kozott). A pantoprazole total mashogy mukodik, azonnal. Quamatel hosszu tavon nem jo, rovid tavon meg oke, de en nem szednem es nem is szedtem pedig en mar fulladoztam szinte ugy be volt gyulladva a nyelocsovem, a szivem dobogott is. Meg ha kezeletlenul hagyod akkor Baretts esophagus rakot kaphatsz szoval a reflux nem jatek.


Pantoprazole-t szedjed es mellette a dieta, de mondom, ez most egy akut de hosszabb eletmod valtas. Zsirosakat, fuszereseket, csiposet, hideg, forro, ezekrol le kell most mondanod, meg amiket irtam. Be kell osztanod a dietat, es inni azt a sos vizet. Gargalizalj 3x1 es minden gargalizalasnal 2-szor.


Hidd el, 3 - 4 nap es en hatarozottan allitom javulast fogsz erezni, nem teljeset, de panaszaid globalisan enyhulni fognak, csak kis mertekben. Mondom, ez mar erosio is lehet ha ekkora a gaz. Tele sose edd magad, max majd ha kigyogyultal, de meg akkor se. Remeljuk a te gasztroenterologusod jobb lesz mint az enyem, a nover nagyon kedves volt meg a doki is, de a szakertelme szerintem szinvonalon aluli, hogy nem latta a reflux nyomait kameraval, de par napra ra egy ful orr gegesz meg igen a tukorrel. Csak ki kellett nyitom nagyra a szam es kidugni a nyelvem es magas hangon "aaaaa" es kesz, lampaval levilagitott es mondta, hogy latja a gyulladast meg minimalis necrosis.


Amit meg tudok mondani, hogy viszintesbe ejszaka soha ne aludj. minimum 20 fokban legyen a fejed felfele, de legjobb ha 25 - 30. Most igy lodd be, de kb. Ki fogsz igy gyogyulni, a haziorvosod ahogy latom nem hulye, szerintem rovid ideig famotidine (quamatel) es a pantoprazole ami okos es ritka otlet ma, mert mindenkinek esomeprazole vagy omeprasole ami tullo sokszor a celon.


Szigoru dieta amit leirtam + tengeri sos viz 1 kaveskanal (a kisebb, a teas a nagyobb) langyos vizben elkeverve 330 ml vizben (egy normal pohar) 3x1 es minden alkalommal kettoszor gargalizalj de csak egyszer nyelj de szep lassan, hogy lecsurogjon + pantoprazole 40mg 2x1 ha jol emlekszem vagy ahogy a doki irta, es hat quamatel ahogy haziorvos mondta, az sem rossz csak nagyobb es nagy a riziko a fekely kialakulasnak (szerintem tullo a celon de nem latom/lattam de szerintem o sem a te oesophagitisedet vilagosan szemmel).


Ha ezt csinalod folyamatosan, tudom elso 3 nap oke lesz, de ha 1 hetig csinalod azt mondod "na ma nem", de sajnos kell. Es szokott egyebkent az is lenni, hogy attol erzed hulyen ott a nyelocsovednel mert mar sok a pantoprazole (proton pumpa gatlo, a quamatel egy histamine2 receptor antagonista, teljesen mashogy mukodnek). Szerintem csinald ugy 2 hetig de olyan szigoruan mint a most ontott es megszilardult beton, amit az en orvosom is mondott, nekem bevalt es elmondom megint, ez nem 1 hetes dolog. Ez kb ha mar idaig eljutottal, 1 honap lesz minimum sajnos. En ezert szoktam, hogy amint erzem/ereztem, hogy jon akar egy kicsit, mar elkezdtem szedni es akkor eleg volt 1 - 2 hetig csinalni es kesz, es megtanulni hogy nincs tobb kola se karacsonykor se fanta se semmi max tea langyosan.


Az en orvosom azt mondta a reflux egy szorongasbetegseg. Amiben total egyetertek vele. De vannak sajnos akiknek biologiailag a nyelocso nem zarodik rendesen, de az sem magatol van. Az alkoholistaknal peldaul elojohet, az egy nagy tenyezo ebben. Nem tudom mennyire vagy gyogyszerellenes vagy satannak nezed a Xanaxot meg Rivotrilt, de egy 2 hetes Xanax kura a quamatel helyett/mellett szerintem pozitiv eredmenyt hozna es felgyorsitana a folyamatot. De ez a te dontesed meg az orvose, nekem felirt a haziorvosom mert o is egyetertett a ful orr gegesszel, hogy ez stressz. 0.5mg-osat szedtem ilyenkor 2 hetig. Nem fog semmi fuggoseg meg szivhalal meg a lo sem fog attaposni rajtad holnap az utcan 2 hettol. A durvak azok nem 0.5mg-al csinaljak es nem 2 hetig hanem honapokig. Nagyon el van tulozva itt(hon) ez a 0.25mg xanaxtol grand mal epilepsziam lesz. Nem.


Mihamarabb gyogyulast kerdezo, nehez lesz ha koveted amiket az en orvosom mondott, vagy a tied, de keverheted a kettot, quamatel + pantoprazole + az en orvosom dieta tanacsa. Rosszat nem csinalsz vele. Plusz esetleg 2 hetes xanax 0.5mg, de erre kerdezz ra es ugy, hogy leadod ott neki helyben a maradek xanaxot es csak 2 heti marad nalad. En pszichiateremmel amikor felirt tramadolt, hogy tudjak aludni mert nem akartam elni, mindegy, felirt es odaadtam neki azt a 3 szemet a maradek az enyem (3).


Volt, hogy amikor Rivotril hiany volt felirt kb 4 - 6 doboz rivotrilt. 100x-osat 2mg-os. Kertem, mert ahogy pofatlanok masok, elore ok maganba is mennek es kifizetik a 120 000 forintot, hogy kamu epilepszia diagnozissal a max 20mg dozissal felirattak 6 dobozzal es mar elore felhivtak a gyogyszertarat, hogy lefoglaljak, akkor en is csak en TB-n voltam szoval elmehetnek a... de akkor elet halal harc volt erte, de az en napi adagom 8mg, az oveke 0.5mg, es ok siman atvalthatnak xanaxra vagy tianeptinere csak.. nem akartak ugye mert... csak a Rivotril. Amikor meg vege lett a Rivotril hianynak, akkor fogtam es maradt 1 doboz nalam a tobbi 4 - 5 ot leadtam a pszichiateremnek, hogy az epilepsziasoknak (mert a rivotril antiepileptikum egyebkent nem szorongasoldo mint a xanax) legyen felbontatlan steril keszitmeny es kezeljek oket is. Videkrol meg ugyanez, kicsi falu vagy kisvaros, a gyogyszertaros mar nalad szokott vacsizni neha olyan baratok vagytok, o maga neked elore lefoglalta a Rivotrilt, hiaba irta a BENU hogy van meg 6 db felhivtam oket azt mondtak nincsen, egy megyeben kb ugy Bacs kiskun megyeben. Na mindegy, marha jo volt.


De kerdezo, jobbulast es hidd el lesz gyogyulas csak ez egy hosszu ideig tarto dolog... elorehaladott allapotban mint a tied kb 1 honap, ha hamar eszreveszed a jeleket a jovoben akkor csak 1 - 1.5 het kb.

nov. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen! Hat en eddig ugye ugy szedtem h reggel 1 szem Quamatel 1 szem Pantoprazole 1 szem cerucal egyszerre es este ugyanezt szinten egyszerre. Es 5-6 nap utan elkezdte kikesziteni a gyomrom ez igy. De megprobalom magaban a Pantoprazolet
nov. 17. 23:10
 7/9 anonim ***** válasza:

Lefotozom neked a gegedietat amit kaptam az orvosomtol es linkkent idekuldom: [link]


Nekem a szakorvosom a pantoprazolera azt mondta:

- gegedieta + sosvizes gargalizalas ami fent van link

- Pantoprazole 2x1 este es reggel (40mg)

- majd kontrollnal kb. 3 het utan eleg egyszer este 40mg pantoprazole


Ennyi. Ezt mondta, igen kemeny dieta meg idobeosztas, sokaig, 2 het alatt mar jelentos valtozas lesz. Ha nem akkor komolyabb a gond. En ebbol kijottem igy ezt kovetve. Rohadt faraszto es idegesito volt, de tudtam, hogy milyen fos amikor tunetem van, igy jobban ellenalltam azoknak a kajaknak mert rogton az jutott az eszembe.


Nem szabad sokat enni, es nem szabad ures gyomornak lennie, kieve este mert akkor lelassul az emesztorendszer is maskepp mukodik, lassabban.


Vegul azt mondta, hogy a reflux (szerintem altalaban ertette) egy szorongasbetegseg, ezt nem tudom dontsd el te magad. En ahogy irtam a kaptam 2 hetig Xanaxot kb. es felgyorsult a javulas. Es ne frontint kerj ha felkinalja, mas az eloallitasi modszer. A Xanax az eredeti gyogyszer. Ha igy hamarabb elmulik neked is vagy esetleg alkalmankent 1 hetre beszedsz 0.5 mg xanaxot 2x1 reggel este, es egyre ritkabb a reflux megjelenes, akkor az szorongasgond - es ez a jobbik resze, mert ehhez nem kell mutet.

nov. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen! Minden esetre felkeresek egy ehez erto orvost de megofogadom a tanacsaidat! Furcsa mert a 24 evem alatt ennyire ilyen tuneteim nem voltak ami ilyen folytonos lenne. Sot kb semmilyen tunetem nem volt. Neha fent volt a savam ha olyat ettem de annyi. Par ora mulva vagy 1-2 nap alatt el is mult. Nem is torodtem vele. De az utobbi par hetben ilyen lett es fogalmam sincs mitol. Igaz ert is egy nagy ijedtseg elotte amitol 2 hetig folyamatos felelem es szorongas volt. Enni is alig ettem. Az nagyon megviselt. De utana az lement rolam es ra egy honapra jelentkezett ez ami most van. Es most szinten megijedtem ettol h mi bajom es most ezert panikolok es szorongok meg sresszelek mindennap 😄🥹
nov. 18. 13:22
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez mind orvosi tanacs volt, amit en kaptam amugy. De nyugodtan keress fel mas orvost. A cetlit is az orvosom adta, csak a hutomre felraktam magnessel.
nov. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!