Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ilyen vérnyomással és pulzussa...

Ilyen vérnyomással és pulzussal úgy, hogy még vérhigítót is használok, kaphatok agyvérzést, vagy infarktust?

Figyelt kérdés

Sajnos édesapàmnak volt agyvérzése és infarktusa is, nekem pedig öröklött trombózis hajlamom van, ezért kell vérhigítót szúrnom.

Viszont apunak a vérnyomása is magas , nekem pedig (36 éves nő vagyok) mindig száztizeniksz/hatvanegykettő szokott lenni a vérnyomás és 80-90 között a pulzusszám.

De azért bennem van egy kis félelem, főképp most, hogy babát várok.

Valaki tud valami hasznosat mondani?


nov. 21. 18:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jók az értékeid, sőt, tökéletesnek mondanám. Ne aggódj, azzal többet ártasz. :)
nov. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi 🙂. Nem aggódom, csak azért felmerült bennem a kérdés.
nov. 21. 18:41
 3/5 anonim ***** válasza:

A vérnyomásod jó, de ha pl. a magas koleszterinszint is lehet az érbetegségek rizikófaktora.

A vérhigító egyébként csökkenti i rizikót, a női nem is védő hatású. Az sem mindegy, hogy hány éves korában kapta apud az első infarktust.

nov. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Apum és az én koleszterin szintem is jó. Apu egy infarktust kapott 25 éves korában.
nov. 21. 19:24
 5/5 anonim ***** válasza:
Hajléktalanok 200 feletti vérnyomással meg rákkal a testükben élnek és agyon se lehet verni őket. Az utca, a pia, a cigaretta simán kihozza.
nov. 22. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!