Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Cukorgógyszer ér valamit, ha...

Cukorgógyszer ér valamit, ha a diétát nem tartom mellette?

Figyelt kérdés

Kezdetleges IR gyanúra 3 havi Merckformin XR 500-at írt fel endokrinológus.

+ 160 grammos diétát, amit egyszerűen nem tudok tartani. Megőrülök attól a számolgatástól. Attól, hogy nem ehetek meg azt amit éppen szeretnék. Suliba járok, nem is tudok úgy 3 óránként enni,ahogy "elvárt".

Nagyon kövérnek nem tartom magam 60 kg vagyok és 160 cm körül. Leírva soknak tűnhet, de minden korombeli ilyen súlyban van a környezetemben. Sajnos jelenleg nem járok edzeni mert a sok tanulás miatt nem fér bele. Arra próbálok figyelni, hogy ha van lehetőség ZERO-t vegyek mindenből, ne cukrosat + teljes kiörlésű dolgokat. Amint időm engedni szeretnék mozogni is és, ha sikerül rávenni magam akkor a diétára is, de vizsgaidőszak elején nekem arra nincs kapacitásom, hogy számolgassam a kalóriákat, nem is lakok jól a zöldséggel, tanulás közben szeretek valamit nasizni. Nekem az nem ment, hogy tanulok is és még nem is ehetek egy jót.

Tehát kérdés, hogy a cukor gyógyszert ennek ellenére hogy a kellő diétát most nem tartok (és ha már a gyógyszert megvettem) szedjem be, vagy felesleges így? 1 levél van már csak belőle, azért gondoltam, hogy akkor azt beszedem, aztán majd még megyek idén endokrinológushoz vérvétel beutaló miatt, bár mivel nem tartom a diétát gondolom sok jóra nem kell így számítani, de volt hogy tatottam és nem volt semmi változás. Elvesztettem valahogy az akaraterőm a motivációm a sok tanulásba, pedig nagyon jó lenne -3-4 kg-val kevesebbnek lenni, de a rohanó világban 2 rövid szünetben eszek egy kis péksütit, szendvics amit nem kellene tudom...


nov. 26. 23:31
 1/5 anonim ***** válasza:
96%
A metforminnal diéta nélkül is többet érsz, mint gyógyszer és diéta nélkül.
nov. 26. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha a számolgatást nem akarod, a lassú szénhidrát előtérbe helyezésére tudsz figyelni? Meg esetleg arra, hogy együltő helyedben ne egyél meg túl sok ch-t. Ezekkel is érsz valamit.
nov. 27. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
71%

Mérd az éhgyomri vércukrod eleinte gyakrabban. Ha 5,5-6 alatt marad, elfogadható.

Elsősorban a szénhidrát bevitelt csökkentsd, kólönösen a cukrot, cukrozott üdítőket -helyette igyál vizet, teát.

nov. 27. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nyilván jobb, ha legalább a gyógyszert szeded, mintha nem csinálsz semmit.
nov. 27. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
58%
Nem elég, az IR helyes táplálkozással jön helyre. Ha nem is tudod még tartani a 160gr-ot,akkor legyen pl. 250,még az is jobb. Egy idő után majd rögzül a fejedben, nem kell majd mindig számolgatni.
nov. 27. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!