Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Valóban ennyire egyszerű...

Valóban ennyire egyszerű lenne a hasfájásom oka?

Figyelt kérdés

Tegnapi napon elmentem háziorvoshoz 3 hete tartó tompa gyomorfájdalommal, illetve gyomorszáj fájdalommal.

Írt fel pantoprazolt.

Gyomorsavra gyanakszik es a stresszre.


Természetesen én már a neten összeolvastam olyan dolgokat, hogy hasnyálmirigy rák és vastagbélrák okozzák az ilyen fajta tüneteket. Elmondtam ezt az orvosomnak és azt mondta, hogy mivel fiatal vagyok (24 éves vagyok), nem fogyok, jó az étvágyam, így komoly betegségre nem gyanakszik egyáltalán.

Mondta hogy szedjem a pantoprazolt amíg el nem fogy és hogyha utána sem javul, akkor elküld gasztroenterologiara ahol meg fognak tükrözni.


A pantoprazol hatására enyhülni látszik a fájdalom és most a beleim környékén érzek feszítő fájdalmat és sokkal többet “fingok”.


Akkor fáj a legjobban amikor ülök, de amikor felállok akkor szinte elmúlik.


Igaza lehet a háziorvosomnak?


Köszönöm!



nov. 30. 12:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Valószínűleg tényleg semmi extra.
nov. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Igen, ennyi volt. El nem tudod kepzelni miket okoz meg a stressz es a gyomorsav kettose. Kb nepbetegsegek mar.

25 eves lanykent hasonlo bajom volt. Savcsokkento uta tunetmentes vagyok

nov. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
De lehet komoly dolog is a háttérben…
nov. 30. 13:25
 4/17 A kérdező kommentje:
Plusz ugye sokat kávézok, szorongok a hasfájásom miatt. Pedig semmi más tünetem nincs ami rákra adhat okot
nov. 30. 13:26
 5/17 anonim ***** válasza:

Ja, csak annak ezerszer kisebb az esélye...

Ha valaki elkezd köhögni, akkor náthára gondol először, nem tüdőrákra. Kivéve, ha hipochonder.

nov. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Ja, gratula akkor. Nekem a kávé brutál sokat ront a refluxon, gyomorfájáson. Hagyd el azt is.
nov. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
47%

Volt egy tunet. Az orvos (aki minimum 8 evig ezt tanulta es az a munkája hogy értsen hozzá) megállapította az okát. Azt az okot kezelte. A kezeléstől jobb lett. Tehát az okot jól állapította meg.


Amúgy meg senki ne csodálkozzon ha fáj a hasa ha stresszel.

nov. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
A beleid a Pantoprazol szedése miatt feszülnek és a miatt kell többet "finganod" vélhetően.
nov. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm! De sajnos a szorongást nem tudom elengedni. Folyton az jár a fejemben, hogy súlyos betegség…
nov. 30. 19:11
 10/17 anonim ***** válasza:
Akkor ne a házidokihoz menj vissza hanem pszichológushoz. Sokat segíthet
nov. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!