Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vesebetegek, akiknek probléma...

Vesebetegek, akiknek probléma volt a méregtelenítéssel, milyenek voltak a tüneteitek?

Figyelt kérdés

Hipoplasias jobb vesém van, aminek működése 30% alá esett kb 8 éve, mikor 14 voltam és utána szépen feljött 30%-ra, kiderült, hogy a másik 70% körül kiegészíti a működését. Nem is volt vele probléma ezóta, évente visszajártunk kontrollra de olyan 3 éve nem voltam, mert a covid, orvoshiány meg stb igencsak megnehezítette ezt itt vidéken.


Viszont most olyan tüneteim lettek, amik hormon problémákra utalnak, kb augusztusban kezdődtek. Utána kezdődött, hogy hőhullámaim lettek és már ott tartok, hogy össze vissza jönnek elő kiütések, foltok a testemen, amik égetőek viszketnek, majd eltűnnek pár perc után, de folyton előjönnek. Gyakran kell még pisilnem és gyakran mintha begörcsölne a derekam is.


Ha valaki járt már ebben a cipőben elmondaná, hogy hogy élte meg, milyen tünetei voltak, hogy derült ki mi a probléma, mennyire súlyos ez a dolog.. stb?


Ezeket a dolgokat amúgy vizsgálják rajtam, megyek pszichológushoz, bőrgyógyász, minden létező irány, de sajna a veséimmel nem is törődnek, hogy mivan ha azzal van gond. Nem is támogatják, hogy adjanak beutalót erre a térre egyik dokim sem. Ez most ennyire elhanyagolható dolog szerintetek?


22l



dec. 3. 19:26
 1/2 anonim ***** válasza:
Ezek a tünetek egyáltalán nem utalnak vesebetegségre. A családorvos segítségével is elmehetsz a laborba: urea, kreatinin, vizeletcsík vizsgálat nagyjából eldönti, hogy van-e szükség további vizsgálatokra.
dec. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Tudom, régebbi a kérdés, de találtam egy írást, ami ideillik:


"Melyek a vesebetegség tünetei a bőrön?


Bőrkiütések

Habár a bőrkiütések könnyen összetéveszthetők az allergiával, viszont az esetek egy részében vesebetegség okozza őket. Ilyenkor a vesék helytelen működése miatt a méreganyagok szintje megnő a vérben, ami kiütések formájában jelenhet meg a bőrön. Természetesen a bőrkiütéseknek számos oka lehet, viszont tanácsos minél hamarabb kivizsgáltatni a probléma forrását.


Viszketés

A vesék a só- és vízháztartás szabályozásában is fontos szerepet töltenek be, ezért betegség esetén a bőr kifejezetten szárazzá válhat. A bőrszárazság pedig erős, akár elviselhetetlen viszketést is okozhat, illetve a folytonos vakarás miatt sebek és fertőzések is megjelenhetnek a bőrön.


[link]

ápr. 27. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!