Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez Reflux? Fájdalom gyomorszáj...

Ez Reflux? Fájdalom gyomorszájnál étkezés után, bármennyire is diétás a kaja és kevés.

Figyelt kérdés
Egy éve kezdődött: bezabáltam egy pár burgert, majd hajnal 2kor arra keltem, hogy fáj a szegycsontom alatt. Elég rendesen, legalább annyira, hogy nem tudtam aludni tőle pár órát. Később ez a jelenség visszajött néha, ezért egyre inkább diétás étrendre álltam át. Volt, hogy még a hányinger is kerülgetett. Volt már jópár álmatlan éjszakám emiatt. Nem érzek konkrét savasodást, de néhány kajától bedurran a fájdalom, furcsa szorongató érzés gyomorszájnál, levegőt venni is furcsa - nagy levegővétel végén kicsit még be is sajdul. Általában a fehér burger szerű kenyérfélék amik tuti bedurrantják, tészta, meg általában ha többet eszek egyszerre, akkor szinte bárni. Most egy olyan pár napban vagyok, hogy alig eszek, és azt a kicsit is ha elfogyasztom, szinte egyből elkezd fájni, órákig folyamatosan. Ülőmunkát végzek, sok a stressz, már ebből kifolyólag is gyanús hogy reflux ez - nem eszek extrém dolgokat de ez már mindegy is az első kettő után. Azért kérdezem tőletek, hátha van valaki hasonló szimptómával, és tudna mesélni. A refluxosok között sokan panaszkodnak a savtúltengésre, na én ezt nem érzem - egyszerűen csak ha eszek, elkezd fájni a gyomorszájam, émelygek, nehéz légzés, hányinger. Általában hajnal 2kor felkelek. Életmódváltás, diéta, gyógyszerek (PPI savlekötő) ezekről tudok. Arra lennék kíváncsi, akinek volt-e: van-e valami tuti módszer a fájdalomra ha kaja után bedurran? Az utóbbi 3 napban bármit eszek és bármennyire keveset, bedurran, és nem tudok vele mit csinálni. Köszi előre is a tapasztalatmegosztást! Jobbulást mindenkinek...

dec. 7. 19:20
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Helicobacter pylori fertőzésről is olvastam hogy hasonlóak a tünetek, a napokban végzek gyorstesztet. Esetleg akinek volt ilyen, megoszthatná a gyógyulás történetét.
dec. 7. 19:22
 2/11 anonim ***** válasza:
Lehet hogy az a burger nyers volt vagy nem volt kelloen friss. Probalj meg egy normix kurat, es szedj valami hasnyalmirigy emesztoenzimet.
dec. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Étkezés után pont, hogy csillapodnia kellene a fajdalomnak a gyomorsav esetén szóval.
dec. 8. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Jaja, nekem is gyanús. Köszi!
dec. 8. 09:07
 5/11 anonim ***** válasza:
Lehet glutenérzékeny vagy. Patikaba lehet venni tesztet
dec. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Attól tartok gyomorfekély lesz. :D kaja után 1-2 órával jön a fájdalom, stimmel
dec. 8. 14:33
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem biztos , lehet gyomorgyulladas, vagy nyombél gyulladás.
dec. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Vagy ahogy már mondtam érzékeny vagy valamire. Vagy akár polip is lehet, de okozhatja stressz is, vagy gerinc probléma, ami oda sugárzik ki és úgy érzed. Elég összetett a gyomor és nehéz vizsgálni is.
dec. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Epéddel mi újság?
jan. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Azota elmult magatol, mar eszek mindent szokasosan, persze nem eszetlenul. Kb 10 nap volt a szenvedes, kemeny volt. Koszi a kommenteket!
jan. 18. 19:37
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!