Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért szúr a szívem?

Miért szúr a szívem?

Figyelt kérdés

Nem tudom hogyan mondjam, amikor felkeltem úgy éreztem mintha görcsösen szúrna a szívem.

Nem tudom mihez hasonlítani, nagyon kellemetlen. Egy hirtelen nagyon intenzív fájdalmas érzés van a szívem környékén.

Olyan mintha beszurna vagy görcsölni. Főleg a szív, de talán az akörül lévő terület is. Most PL ébredés után volt, de máskor is előfordul, inkább nyugalmi állapotban, vagy max sétálás kozben, sport közben nem.

Max 30-40 másodperc alatt teljesen megszűnik.

Van hogy hetente egyszer jön elő, van hogy hónapokig nem. Nem tudom egyszerűen mi lehet.

Egyébként egészséges vagyok, rendszeresen sportolok, az állóképességem rendkívül jó, szoktam maratont futni, illetve hasonló teljesítménytúrákon részt venni. Vérnyomásom rendben van, pulzusom 50 körüli nyugalmi állapotban, orvos szerint teljesen normális, mivel sportolok.

Ezek alapján mi lehet? Érdemes foglalkozni egyáltalán vele? Ha igen milyen fajta orvoshoz menjek el? Az a baj hogy attól félek nem tudnak mit kezdeni vele, mert nem egy folyamatos fájdalom, csak ritkán jön elő.



dec. 8. 23:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Okozhatja beszorult levegő, gyomor, gerinc, stressz és hát szív is.

Rengeteg mindentől lehet ez a tünet, esélyes, hogy semmi gond, ha zavar, egy kardiológiai kivizsgálást megér.

dec. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez a stressztől is lehet. Ha nyugalmi állapotban jön, és nem megerőltetésre, akkor majdnem biztos, hogy az. Vagy lehet még reflux. De biztosat csak kivizsgálások után tudnak mondani orvosok.
dec. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
49%
Csak egy kérdés. Háziállatod van?
dec. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nincs háziállatom

Igazából a beszorult levegőt is kizárnám, sokszor volt régebben amikor rosszul lélegeztem futásnál, de gyakorlott sportolóként már nem fordul elő és teljesen más az érzés, feljebb van a fájdalom és mintha minden egyes szívdobbanással intenzívebb lenne.

dec. 9. 01:03
 5/7 A kérdező kommentje:
Illetve nem gyomor, se gerinc, tudom hogy hol vannak ezek a szervek és helyileg meg tudom különböztetni nagyjából, csak annyit tudok hogy a szív környéke. Stresszelno szoktam, de amikor előjön nem stresszelek különösebben, vagy esetleg utohataskent is lehet?
dec. 9. 01:05
 6/7 A kérdező kommentje:

Ma is megtörtént, csak egy másodpercre, nem a szívem, mert az bal oldalon van elvileg, ez még a jobb oldalamon van, de a szívem magasságában.

Most reggeli után volt, ahogy leültem a székembe.

dec. 9. 09:11
 7/7 anonim válasza:
Attól mert sportolsz és egészségesen élsz még lehet baj a sziveddel. Sokan ezért nem mennek el az orvoshoz mert egészségesen élnek. Ismerek olyan embert aki soha nem ivott nem dohányzott mégis tüdőrákban halt meg. Még olyat is ismerek aki egészségesen élt mégis szívinfarktust kapott. Menj el orvoshoz ha nagyon zavar. Nyilván ezzel nem azt mondom, hogy biztos baj van de jobb megnézetni mint később megijedni. Jobbulást.
dec. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!