Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez a hirtelen mellkasi fájdalo...

Ez a hirtelen mellkasi fájdalom mi lehet?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, nem dohányzom illetve nem is iszom alkoholt. Voltam orvosnál, vérnyomásom rendben, pulzusom is rendben, nem talált rendellenességet. A problémám annyi, hogy néha, teljesen véletlen időközönként (főleg ha fekszem) egy pár másodpercig a mellkasomban érzek egy hirtelen, szorító/görcs jellegű fájdalmat, ami pár másodperc után elmúlik.


Ez nem sugárzik ki sehova, nincs közben hányingerem sem, csak megijedek hogy lehet hogy valami komolyabb dolog. Orvosomnak mondtam, azt mondta lehet szimpla izomgörcs (eléggé rossz a testtartásom, szóval rendszeresen kell nyújtózkodnom, mert sokat ülök, ami miatt a mellkasomnál lévő izmok rendszeresen fájdogálnak. Nyújtással ez megoldódik.)


Ezen kívül még annyit tudok mondani, hogy GERD-em van, amire szedek gyógyszert meg odafigyelek az étkezésemre.



dec. 10. 15:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Lehet a refluxtól is ilyen szerintem, én volt, hogy éjjel arra keltem, hogy beszúr a mellkasom és a gyomrom között valami erősen és le is izzadtam. Szóval szerintem lehet gyomorsav. De a tartás is, igen, ha sokat ülsz görnyedve.

Általában azt szokták mondani, hogy a szúrás jellegű fájás inkább izom/beszorult levegő vagy ilyesmi, a szorítás ami szív, vagy pánik eredetű.

dec. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod! Neked a refluxos "epizódjaid" mennyi ideig tartottak? Én is hasonlót olvastam, hogyha szívprobléma lenne, az jóval hosszabb ideig tartana (nálam tényleg kb. 5 másodperc utána vége), illetve nem lenne annyira éles jellegű.
dec. 10. 15:22
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát nálam ilyen 1-2 perc maximum, ha mondjuk éjjel megérzek ilyet.
dec. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Senior Séf ***** válasza:
A reflux egyik tipikus tünete, amit leírtál.
dec. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!