Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » SOS! Hogyan lehet hatékonyan...

SOS! Hogyan lehet hatékonyan lázat csillapítani?

Figyelt kérdés
Tegnap már éreztem magamon hogy nem érzem túl jól magam de volt semmi komoly, ma reggelre viszont belázasodtam. Egész nap 37,8-38,4 között mozgott, próbálkoztam Cataflammal ami egy darabig jó is volt. De ma estére felment 39re, egyből vettem be még lázcsillapítót, meg volt a szokásos borogatás, hűtőfürdő stb de egyszerűen nem akar lemenni. Több gyógyszert már nem szívesen vennék be mert ma már meg volt a 3-4db, de elviselhetetlen és már kellemetlen a láz. Valaki tud valami házi praktikát vagy hasonlót?

dec. 12. 21:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%
Gyógyszer
dec. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Váltott gyógyszer. Ha az egyik hatóanyag nem viszi le, másik hatóanyag.


Egyszer nekem a fagyi vitte le, nem volt semmi étvágyam a láztól, de a fagyi jól esett, jól betakarózva. Megettem vagy fél dobozzal.

dec. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Milyen gyógyszert vettél be?

Nekem múltkor az Algoflex forte nem vitte le, csak az Algopyrin igen.

dec. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
55%

Ha nem viszi le a cataflam akkor a szervezetednek szüksége van a lázra!


Ha hosszú ideig 39 fok jeges fürdő!

dec. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem az Algoflex forte vitte le egyedül huzamosabb ideig, pedig fájdalomra sosem használ. A vényköteles Algozone 1 fokot csökkentett csak.
dec. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak az Algopyrin viszi le vagy bármi, ami azt a hatóanyagot tartalmazza, Flamborin például. Házi praktikaként régen a hidegvizes fürdőt ajánlották, ami úgy néz ki, hogy langyos vízzel kezdesz és fokozatosan teszel hozzá hideget. Vagy vizes lepedőbe csavarták a lázas beteget. De ha bekapsz még egy szem gyógyszert, nem fog megártani, csak nem kell belőle rendszert csinálni.
dec. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem csak az ibuprofen hatóanyag a jó.

Egyre hidegebb fürdő, ilyenkor a hajam is bevizezem, hideggel. Jólesik, akkor is ha nagyon fáj a fejem.

dec. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
A hűtő fürdő meg volt azóta borogatok! Cataflamot ettem egésznap, más nem is nagyon van itthon, és most nem biztos hogy bevállalnék egy kocsikázást az ügyeletes gyógyszertárig.
dec. 12. 21:37
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor marad a borogatás. Homlok, csukló, tarkó.
dec. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
dec. 12. 21:44
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!