Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Autoimmun betegek, tapasztaltá...

Autoimmun betegek, tapasztaltátok-e hogy fertőzéseknél sokkal durvábban reagál a szervezetetek?

Figyelt kérdés

Egyelőre még nincs konkrét diagnózis de erős a lupus gyanú nálam (SLE)

Ha rámragasztanak betegséget (iskolában tanítok tehát elkerülhetetlen) a kollégáim pár nap taknyolással köhögéssel max.hőemelkedéssel megússzák.

Nekem napokig kb.39 fokos csillapíthatatlan lázam van és alig bírok kimenni a mosdóba is. Gyogyszerrel lemegy 38-ra.. Sajna asztmás is vagyok.

Elég bosszantó, mert egyesek azt hiszik színlelek, meg milyen gyenge vagyok és reklámozzák, hogy ők épp betegen végigdolgozták a hetet. Ez a kisebb probléma, a nagyobb az, hogy nem tudom van-e összefüggés. A háziorvosom nem küld immunológiára de az összes magánorvos azt mondja h nagy esély van az autoimmunra.



dec. 14. 16:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én nem.
dec. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
18%

Ez elegge jellemzo. A tulzott immunvalasz ami nalad tettenerheto nem all tavol az autoimmun betegsegektol. Hisz ott is tulreagalja a szervezet a vedekezest es okozza a specifikus szervi tuneteket.


Covidot hogy viselted? En speciel korhazba is kerultem a citokonvihar miatt.

dec. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Utolsó, köszi!

A kovid 2 hétre kiütött rendesen, de kórházba nem mertem menni. Eléggé megviselte a tüdőmet, kiütéseim is lettek ami a bőrgyógyász szerint szinten autoimmun jellegű. Most épp biopsziára várok.

Jó, hogy kijöttél a kórházból es megúsztad!

Sok-sok egészséget kívánok!

dec. 15. 13:02
 4/11 anonim ***** válasza:
74%
Nem,ez egyáltalán nincs így. Közeli családtagom szinte sosem beteg,pedig autoimmun. Amikor beteg,nagyon gyorsan meggyógyul. Sokszor van,hogy végigsöpör a családon egy vírus,de ő kimarad.
dec. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%

Az autoimmun betegseg nem azt jelenti hogy mindig beteg leszel. Semmi koze hozza. Sot. Az pont azt jelenti hogy maga az immunrendszered mukodik, csak elofordul hogy olyan sejteket, szoveteket szerveket is megtamad amit nem kene.

Es azt sem jelenti hogy minden alkalommal tulreagalja a vedekezest.

dec. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
74%

SLE-s vagyok, nincs sok összefüggés a betegség lefolyása és egy autoimmun betegség között.


Amikor megbetegszem, még enyhébbek is a tüneteim, mint a barátomnak.

dec. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
27%

Én tapasztaltam, szintén covidos voltam, hetek óta szenvedek, az elején napokig 39 felett volt a lázam.


Az autoimmun betegségem pedig a 3-ik moderna vakcina után közvetlenül alakult ki(ha ez számít), előtte nem volt semmi bajom.

dec. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem Diszkoid Lupusz van, szerencsére közepesen stagnáló helyzetben vagyok és ritka megbetegedésemre nem gyakorol hatást. Mondjuk: az SLE sajnos valóban rosszabb.
jan. 31. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nálam SLE 29 éve, semmi nem tud támadni. Túl erős az immunrendszerünk ezért is van galiba. Covidot elkaptam a deltàt, meg se éreztem.
febr. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ugyanez: rekordmagas Covid ellenanyagot találtak bennem betegség nélkül, koncert miatt vizsgáltattam magamat, kísérleti patkánynak felkértek volna, Lupusz miatt nem adhatok plazmát. Majd szakorvos ellenjavaslata ellenére rám kényszerítették az oltást és az nagyon rosszat tett a Lupuszomnak. -____-
ápr. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!