Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Colitisben szenvedők, más is...

Colitisben szenvedők, más is tapasztalt ilyet? Mit lehetne ezzel tenni?

Figyelt kérdés
Néhány hónapja diagnosztizáltak colitis ulcerosával, azóta kaptam gyógyszereket, módosítottam az étrendemen és nagyjából sikerült is elmulasztani a tüneteket. Ami viszont még továbbra is nagy probléma, hogy állandóan székrekedésem van. Folyadékot iszok eleget, a gyógyszer miatt kell is hogy ne károsítsa a vesémet, de nem használ. Aki hasonló cipőben jár, tudna valamit tanácsolni? A segítséget előre is köszönöm.

dec. 16. 09:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Egyél rostos cuccokat, főzeléket, ha bírod. Valószínűleg a székrekedés amiatt van, mert a végbélnél nem múlt el teljesen a gond. Mit szedsz meg mik a pintos tünetek?
dec. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
*pontos
dec. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

9 eve colitisem van.


Nos.

Banán. Sok rost, pl müzli, alma, zab.

Rengeteg folyadék, de tényleg,mert beleddagad a rost es meg rosszabb lesz.

dec. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
#1 Igazából azzal kezdődött hogy nem nagyon volt éhségérzetem, aztán folyamatos hányás, hányinger, hasfájás, epeúti problémák, rengeteget fogytam is. Először simán rámondták hogy reflux, de a savlekötő nem használt, úgyhogy megtükröztek, vettek szövetmintát, és az kimutatta a colitist.
dec. 17. 15:53

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!