Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Külső fülgyulladás mikor gyógyul?

Külső fülgyulladás mikor gyógyul?

Figyelt kérdés
Kedden kezdődött fülfájásom és füldugulásom, szerdán kitisztították, raktak bele gézcsíkot, ezt pénteken vettem ki. Mivel iszonyatosan fájt, és teljesen el volt dugulva, visszamentem. Megint kitisztították,de már váladékozott is. Kaptam bele megint gézcsíkot, és írtak fel antibiotikumot, a doki nem értette miért nem javult. Szerinte ennyi idő alatt már meg kellett volna gyógyulnia. Vasárnap kellett kivennem a gézcsíkot, nulla javulás, sőt most már érezhetően folyik is időnként a genny belőle, és az egész a fejem féloldala fáj, rágni, harapni is alig tudok. A fájdalom fokozódik, sima fájdalomcsillapító sem mulasztja el teljesen. Kedden reggel kell visszamennem a dokihoz, de nagyon félek, hogy valami komolyabb baja van, vagy, hogy nem megfelelően kezeli. Nem kéne javulni már ennek? Most így, hogy napokig pang benne a gennyes váladék, ez nem fog romlani? Mit tudok vele itthon csinálni, amivel gyógyíthatnám? A héten van már csak doki, utána megáll azbélet, de félek ez addig nem javul. Tényleg 1-2 nap alatt rendbe kellett volna jönnie, mennyi idő alatt gyógyul az ilyen?

dec. 17. 20:38
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Ez valami más, a külsőfülgyulladás nem gennyezik. Hétfőn menj vissza akkor is, ha más rendel. Az antibiotikumot beszedted?
dec. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Hát ez a diagnózisom.

Szedem az antibiotikumot, de még kb a felénél járok, péntek este kezdtem. Hétfőn nem tudok visszamenni, mert itt csak időpontra lehet menni szakrendelésre.

dec. 17. 20:50
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Sürgős esetben, erős fájdalom esetén nyugodtan odamehetsz.
dec. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Pénteken úgy mentem, és nagyon elküldtek melegebb éghajlatra. Úgyhogy ez itt nem járható út.
dec. 17. 20:59
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Elküldtek, de felírtak gyógyszert.
dec. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Feltétlenül menj vissza, simán agyhártyagyulladássá, agyvelőgyulladássá is fajulhat. Ez nem játék. Fülészeten kell fogadjanak sürgősséggel.
dec. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Antibiotikumot szedek, és aszpirint gyulladásgátlónak, fájdalomcsillapítónak.
dec. 17. 21:15
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Melyik antibiotikumot?
dec. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
84%

Amugy belgyogyasz/immunologushoz/infektologushoz/reumatologushoz, meg tudsz ezzel menni (de inkabb ebben a sorrendben), ha talalsz idopontot.


[link]


Most csak beutottem, hogy immunologus es rogton ezt dobta ki. Mindenkepp ez maganban lesz, mert a TB-sek telitettek mint... mindig meg felvalrol veszik a dolgot (tisztelet a kivetelnek, mar talalkoztam ilyennel). De a TBs es magan kozott akkora a kulonbseg, hogy lokalis analgesikum mutet eber voltam es azt hittem a nover ki fogja ny*lni a seggem. Annyira rendesek, kedvesek voltak hogy az szinte borzaszto, marmint forditva, hogy ez kell ahhoz, hogy normalis ellatast kapjon az ember?


Szakszeru, preciz, empatikus, vegighallgat ugy, hogy a szemedbe nez, mosolyog is jo most mindegy, hogy miert, de belegondolnak a beteg helyzetebe. Persze perkalni kellett, de megerte totalisan. Soha nem voltam maganban mert nem volt penz, de most lett es egy nagy presztizsu helyre mentem. 5 csillagos hely. Az egesz hely total modern, tiszta, az ajto mukodik, van szappan, wc magat lehuzza meg sem kell nyomni, keztorlo papir. Eszmeletlen, csak neztem. 5 recepcios aki el is kisert hova menjek mert nem volt rajtam szemuveg es teljesen kedvesen pedig neki nem erdeke.

dec. 17. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Curam-ot szedek, 2x1et


Kedves 9es válaszoló!

Ugye csak viccelsz, mire ezekhez bejutsz még magánban is hónapok. Erősen remélem, hogy addig ez a gyulladás nem áll fenn.

dec. 18. 00:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!