Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van olyan, hogy a mellhártyagy...

Van olyan, hogy a mellhártyagyulladás nem látszik a röntgenen?

Figyelt kérdés

Tüdőgyulladás után vagyok. A köhögés nehezen múlik (doki szerint ez normális), ellenben egyik oldalon folyamatosan erős fájdalmat érzek a bordák alatt szinte minden mozdulatra. Nehezíti a köhögést is (hiszen fájdalmas).

Tüdőröntgenen kontrollon voltam, doki szerint az rendben van, gyógyulok, az elhúzódó köhögés normális.


A fájdalom, az viszont biztosan nem normális. Nem vagyok annak híve, hogy magamat diagnosztitáljam, csak félek, nehogy rosszabb legyen a dolog... létezik, hogy a mellkasröntgenen egy kezdődő mellhártyagyulladás ne látszódjon?


dec. 20. 12:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Az is lehet hogy megerőltetted a bordaközi izmokat a sok köhögéssel és azért fáj, nekem is ez szokott lenni tüdőgyulladás után.
dec. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Lehet, igen,meg az is lehet amit 1-es ír, meg a rekesz is megsínyli a sok köhögést.
dec. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igen, eredetileg úgy indult, ami egyértelműen rekeszizomfájdalom volt, viszont időközben átment "mélyebbre" vagy hogy fogalmazzak.

Jó lenne, ha tényleg csak ennyiről lenne szó.

Tudok valahogy segíteni magamon, vagy ezt ki kell bírni, és reménykedem, hogy jobb lesz? Eleinte - míg egyértelműbb volt a rekeszizomfájdalom - próbálkoztam kenegetni mindenféle krémekkel, gyulladáscsökkentőkkel, de sokat nem ért.

dec. 20. 13:32
 4/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Azt hiába kenegeted, erős gyulladáscsökkentő kell.
dec. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Száraz mellhártya gyulladást a röntgen nehezebben mutat ki mint a nedvest. Tehat siman lehet hogy nem mutatta ki és az van. Jo volna tudni pontosan hol. Ha a melled alatt de az also bordak felett vizszintes csikban akkor rekesz, de ha kimobdottan egesz mellkasod akkor mellhartya. Gyulladascsokkentot probalj meg.
dec. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Mikor kezdődött, akkor kifejezetten oldalt volt az alsó bordák alatt. Mint mikor futás közben szúr az ember oldala. Az mindkét oldalon volt, aztán az egyik oldalt lassan elmúlt, másik oldalt maradt. Erre írtam fentebb, hogy én betudtam "izomláznak" a rekeszizomban a köhögéstől.

Ez a másik, erősebb fájdalom, amiről a kérdést tettem fel, egyik oldalt van kifejezetten. Nő vagyok, a mellem vonalában, mellem alatt, ha a mellem alá simítom a tenyerem, nagyjából azt a részt fedem le vele, ahol fáj.

Nagyjából ott, amit írsz - mell alatt, bordák felett... Azt hiszem, ez így most megnyugtató, talán akkor valóban nincs nagyobb baj. Bár az is elég baj, hogy fáj minden mozdulat. :)

Köszönöm mindkettőtöknek!

dec. 20. 15:02
 7/8 anonim ***** válasza:
A mellűri gyulladások begyullaszthatják a rekeszt, de ezt sem szabad félvárról venni, mert a gyulladás átterjedhet az emésztőszerveidre. Úgyhogy gyulladáscsökkentőzz.
dec. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Mindenképpen. Eddig is szedtem (a fájdalom miatt), csak gyengébbet, nem vényköteleset. De van még flector is, amit az antibiotikum mellé kellett szednem az első napokban, most visszatérek hozzá.

Dokival megbeszéltem, hogyha ünnepek alatt nem javul, két ünnep között újratárgyaljuk a dolgot.

Köszönöm!

dec. 20. 18:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!