Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hasnyálmirigy rákom lehet? Ez...

Hasnyálmirigy rákom lehet? Ez okozhatja mindezt?

Figyelt kérdés

24 éves férfi vagyok. Az utóbbi időben fájdalmat érzek a hasam bal oldalán.

2 napja jött egy mégaggasztóbb tünet. Bal oldalon úgy középtájon fáj a hátam és vele egyidejűleg bal oldalt a gyomorszájam/hasam környéke.

Fokozott gázképződés is jelentkezett.


Olvastam az interneten, hogy ezek a tünetek mind passzolnak a hasnyálmirigy rákra. Nagyon megvagyok ijedve, rendesen pánikolok.


A fájdalmat nagyjából 3 hete érzem.

Súlyvesztés nem történ, a székletem rendben(nem véres), nem hányok, nem sárgultam be, nincs cukorbetegségre utaló jelem, vizelet színe rendben. Ezek mind szép és jók, de azt olvasni, hogy valaki ezek nélkül is lehet hasnyálmirigy rákos.


Feleségem próbál nyugtatni, de egyszerűen nem hiszem el, hogy egy egyszerűbb, banálisabb dolog áll a probléma hátterében. Meg fogom halni…



dec. 23. 02:00
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
40%
Hiányzik neked egy farok szerintem
dec. 23. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Orvosnál voltál?
dec. 23. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Voltam igen, aki annyit mondott, hogy stressz illetve egy kis gyomorsav okozhatja. Nem hiszek neki, mert annyit tett még hozzá, hogy túlságosan fiatalon vagyok a hasnyálmirigy rákhoz.
dec. 23. 03:02
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Te biztosan nem rákos vagy, hanem hipohonder.
dec. 23. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Kérj egy általános labort ha attól megnyugszol.
dec. 23. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
67%

Az első az, hogy ne pánikolj. Ezeket a tüneteket nagyon sok minden okozhatja.

Igen, meg fogsz halni úgy 60 év múlva.

Keríteni kell egy értelmes belgyógyászt.

Epeköved vagy hasnyálmirigy gyulladásod is lehet akár sokminden más mellett. A hasnyálmirigy rákra én nem tippelnék.

Ha annyira aggódsz akkor méress egy laborban amiláz és lipáz szintet.

Ha netán ezek jóval a referencia tartomány felett vannak akkor hasnyálmirigy gyulladásod van ami kórházi ellátást igényel. (Nincs rá gyógyszer,de meg fognak gyógyítani.)

dec. 23. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Hipochonder vagy, nem rákos. Ezt kezeltesd.
dec. 23. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Ha etvagyad van es nem fogysz akkor csak egy kis fertozes. Vetess vert amilazt, lipazt aztan ki tudod zarni a hasnyalmirigyet.
dec. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
81%
A hasnyálmirigy rák a legkevésbé gyógyítható rákok közé tartozik. Aki ilyen diagnózist kap, az örülhet, ha hónapjai vannak, de sokszor csak néhány hét. Semmi vicces nincs abban, hogy egy betegségről a gyakorin akarsz tájékozódni. Akinek panasza van, az menjen orvoshoz, azért vannak.
dec. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
66%

A hasnyálmirigyrák egybeírandó.

[link]

dec. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!