Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek ez cöliákia vagy IBS?

Szerintetek ez cöliákia vagy IBS?

Figyelt kérdés

Azzal a panasszal fordultam orvoshiz hogy egy eve folyamatosan minden etkezes utan hig a szekletem, be se fejezem az etkezes es minden etkezes utan megyek wcre es hasmebessel. Vannak neha jobb idoszakok amikor nagyon figyelek ra higy egyszeruen egyek es ne olyan gyakra akkor javul de ha valamivel elrontom a gyomrom megint kezdodik elolrol honapokon at. Keszult egy coliakia verteszt ahol a TTG IGA negativ lett es az IGG pedig mersekelten pozitiv (9,6U/ml es 8,6 u/ml felett poz) , minden etalallergia teszt negativ. Es hamarosan keszul gyomortukrozes.


Az lenne a kerdesem hogy szerintetek ez IBS vagy lehet hogy coliakiam van? Azt vettem eszre hogy nem kifejezette van koze a hasmenesnek a glutenos etelekhez, ugyhogy ezt azert nem gondolom hogy glutenerzekeny lennek



dec. 23. 13:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A gluténérzékenység a belrendszered gyulladását és sérülését vonja maga után, ebből adódnak a problémák. Tehát nem kell, hogy a tuneteid a gluteneves után közvetlenül jelentkezzenek (ne úgy képzeld el, mint a mogyoroallergiat). Ha a teszted akár gyengén pozitív, biztos hogy gondot okoz neked a glutén. Létezik nem coliakia típusú glutenerzekenyseg is, amikor semmilyen teszt nem pozitív (a gyomortükrözés sem pozitív ilyenkor, de előre szólok neked, hogy a béltükrözés megbízhatóbb eredményt ad, mint a gyomortükrözés, de még a béltükrözésnek sem kell pozitívnak lennie). A nem coliakia típusú glutenerzekenyseg azzal igazolható, hogy a glutén elhagyása (kb 2 hónapra) a tünetek megszűnését okozza. Ha elhagyod 2 hónapra a glutént, egyértelműen megbizonyosodhatsz arról, hogy a glutén okozza-e a problemaidat
dec. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a reszletes valaszt, akkor a pozitiv Igg az biztos koze van a glutenhoz es nem mas okozza?
dec. 23. 14:56
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem hinném. De ahogy írtam, a glutén akkor is okozhat problémát, ha teljesen negatív a teszted, csak akkor fog kiderülni, hogy okoz-e gondot, ha megfelelően hosszú ideig egyáltalán nem eszel glutént. (IBS esetén is javasolt a gluténmentes diéta kipróbálása)
dec. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
*nem hinném, hogy más okozza
dec. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia kérdező!


Nekem pontosan ugyanezek a tünetek voltak meg, mint neked és akkor maradt abba, mikor teljesen kiktattam a glutént az étkezésemből. Azóta nincs ilyen széklet problémám.

Mintha elvágtám volna. Azt azonban érdemes tudni, hogy akinek ilyen problémája van minimum fél 1 év mire kitisztul a szervezete. Tehát türelem játék. Viszont nálam pár nap alatt enyhültek már a tünetek.

dec. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szia utolso! Koszonom a valaszt, es neked milyen lett a leleted vagy vegeztek valami vizsgalatot?:) vagy csak magadtol hagytad abba?
dec. 25. 00:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!