Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A vastagbélráknak mik a...

A vastagbélráknak mik a kezdetleges tünetei?

Figyelt kérdés
dec. 24. 14:48
 1/9 anonim ***** válasza:
37%
Hirtelen fogyás, véres széklet, puffadás. Szerencsére székletkenetből megállítják, hogy van vagy nincs.
dec. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
Állandó székrekedéssel küzdöttem, később véres lett a székletem. Fogyás nem volt.
dec. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
Nincsen, épp ezért veszélyes. Rendszeresen el kell járni szűrésre.
dec. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%

"Mikor gondoljunk vastagbélrákra?


Vastagbélrák tünetei esetén különbség van a jobb oldali daganatok tünetei és bal oldali vastagbélrák tünetei között. Jobb oldali daganatok során lassú szem számára észrevehetetlen vérzés (occult vérzés) során kialakuló vashiányos vérszegénység tünetei hívhatják fel a figyelmet. A vashiány vérszegénység vezető tünete a sápadt bőr, gyengeség, fáradékonyság. Itt a bél tágulékonyabb, jóval nagyobbra tud nőni, mire a belet elzárja, gyakran a hasfalon át is tapintható a daganat. Széklet vérteszt pozitivitása segíthet, de nem perdöntő.


Bal oldali daganatok esetén jóval hamarabb megváltozik a székelési szokás szorulás és hasmenés váltakozhat, a széklet vékonyabbá válhat, a székletben gyakori a vér. Jóval hamarabb elzárja a bélátmérőt és kialakul a bélelzáródás. Mint minden daganat, a vastagbéldaganat is fogyással járhat.


Végbéldaganatok esetén a vérzés még kifejezettebb lehet, de a paciens sokszor aranyeres vérzésre gondol. Kiemelendő, hogy bélbetegséggel küzdő pacienseknél a rendszeres szűrés elengedhetetlen."

dec. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
én 15 éve kb vashiányos vérszegény vagyok vastablettát szedek ezért sokszor van szorulások és erőlködés
dec. 24. 15:20
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Fogyás az egyáltalán nem jellemző. Nálam pont akkor jelentkezett, amikor hirtelen 110 -ről 117 kilóra híztam. Egészen addig nem volt egyértelmű, amíg konkrét bélelzáródásos tüneteim nem voltak, és meg nem tükröztek. A véres széklet colitis ulcerosa,vagy Crohn betegség kísérő tünete is lehet. Hacsak nem aranyér is van. Egyedül a vastagbél tükrözés tudja tisztázni a dolgot. Addig csak találgatnak.
dec. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
szorulásom bocsi elírtam.
dec. 24. 15:21
 8/9 anonim ***** válasza:
85%
Szorulás, hasmenés felváltva. Azok voltak én nálam is jellemzők. Amióta megműtöttek, szinte csak szorulásom van. Tehát az se jelent szinte semmit önmagában. Étkezés után bizonyos idő elteltével jelentkező görcsök. De ha nincs bélelzáródás, akkor még az sincs. Ha gyanakszol, járd ki, mert egyedül a tükrözés bizonyítja be, más semmi. Én voltam a 6-os is.
dec. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Anyukámnak fájt a hasa alja. Hónapokon át. Aztán feladta a székletmintát postán. Úgy derült ki a vastagbélrákja.
dec. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!