Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Trombózis lehet?

Trombózis lehet?

Figyelt kérdés

34 vagyok, nő. Jobb lábam visszeres. 1,5 hete elkezdett fájni a talpam, reggelente mikor ráálltam. Napközben el is múlt.

Aztán pár napja a vádlim ugyanúgy. Pihenés után, reggel alig bírok ráállni, fáj mozgásra a vádli és a talpam is. Sántikálva tudok menni. Aztán később már jobb a nap folyamán. A térdemtől balra, tavaly is volt, valószínűleg be van gyulladva egy ér, piros a kerülete, tapintásra érzékeny. Megyek orvoshoz, szerdán készülök megnézetni.

Ha trombózis van, annak fájdalma csökkenhet a lábban? Mert a legrosszabb reggel pár óráig, amíg "be nem járódik", vagyis úgy tűnik.


dec. 25. 22:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez lehet trombózis.
dec. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Fokhagymát egyél, vagy ha nem bírod, kapszula formájában.


[link]

[link]


Valamint C-vitamin, E-vitamin az erek védelmére.

dec. 26. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hogy vagy?
dec. 26. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
#3-as. Köszönöm, jobban. Voltam orvosnál 2 ünnep között és a napokban is. Kaptam vérhigítót, antibiotikumot. Nem tökéletes, de sokkal jobb már. Az orvos szerint gyulladásban van. Jövő héten kell mennem Doplerre a lábammal.
jan. 5. 19:14
 5/6 anonim ***** válasza:

Gondolom a Doppler Angiológia, társadalombiztosítási ellátással.

Nálunk több ilyen eset is volt, az én megfigyeléseim szerint tavasszal történnek az ilyen trombózisok, amikor hidegről-melegre vált, de ez nincs kőbe vésve, ősszel-télen is előfordulhat, inkább a nagy váltásoknál. Nem játék, ha valaki nem veszi komolyan az életébe is kerülhet. Sokan vannak, akiknél még menthető a dolog, de ahhoz cselekedni kell. Mivel a mentők kiérkezése bizonytalan, kéne legalább egy ember, aki be tud vinni a sürgősségire, ha nagy lenne a baj. Nem rémisztgetni szeretnék, csak az elővigyázatosság szempontjából írom. Ilyenkor mindenre fel kell készülni.


A Doppler-en majd kiderül hogy milyen állapotban vannak az erek és a vérsűrűséggel sem ártana tisztában lenni.


Vérvételnél ha megállapítják hogy sűrű(bb) a véred, akkor több folyadékot (lehetőleg vizet) javasolnak, de gondolom ezt te is tudod.


A cukros dolgok megint csak trombusképzők, de a mozgáshiány és a túlzásba vitt mozgás (amikor az ember csak hajtja magát és alig pihen) sem tesz jót.

jan. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia, mi a helyzet, hogy vagy?
jan. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!