Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha cöliákián a transzglutaminá...

Ha cöliákián a transzglutamináz elleni antitest kicsit pozitív,akkor biztos hogy gluténérzékeny vagyok?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék biopsziára menni, de elküldött az orvos, mert minimálisan meghaladha az antitest szám a megengedettet.

#Lisztézékenység
dec. 27. 12:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem biztos, de nem is zárható ki. Ezért kell a második vizsgálat.
dec. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
és akkor mi lehet az oka, hogy magasabb érték jött ki a laborban?
dec. 27. 15:21
 3/10 anonim válasza:
Valószínűleg az vagy. Nekem is ez volt, a biopszia is alig mutatott valamit, végül egy genetikai vizsgálat alapján döntöttek.
febr. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Utolso, milyen tuneteid voltak mellette? Vagy voltak?:)
febr. 4. 10:11
 5/10 A kérdező kommentje:
végül kiderült hogy az vagyok...
febr. 10. 12:35
 6/10 anonim ***** válasza:

Sziasztok,


Nektek mik voltak a tüneteitek?

febr. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
én nekem 1 évig étkezések után azonnal wc-re kellett menjek, akármit ettem, be se fejeztem az étkezést wc re kellett menjek. Különösen gluténfogyasztás és a hasmenés között nem láttam az összefüggést, illetve az elmult 4 hónapban pedig semmi bajom sincs, pedig ugyanugy fogyasztottam glutént. Most kezdtem neki a diétának, de nem tudom azt se ha véletlen glutént fogyasztok mert közvetlenül nincs tünetem ettől
febr. 18. 17:37
 8/10 anonim ***** válasza:
De akkor neked lehet nem is coliakiád van. Vagy pedig elég furán mutatkozik. Mondjuk úgy tudom ez egy szemét betegség, millió különböző tünetekkel.
febr. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
de, a biopszia és a szövettan is kimutatta végül, illetve a vérképem is, a családomban is sokmindenkinek van és mindenkinél máshogy mutatkozott, nagyon változók a tünetek
febr. 18. 22:54
 10/10 anonim ***** válasza:

8-as vagyok

Na én is 5 hónapja szenvedek.

Mindenféle vizsgalatom volt. 14 vervetel, mindent néztek csak a transzglutamazt nem. 8 hasi Uh, mind negatív, hasi MR+MRCP az is neg. Gyomor, vastagbéltükrözés.

Annyit tudok, hogy epés refluxom van meg gastritis.

Fogytam màr 6 kilót azóta.

Nekem ilyen làgy vilagos széklet, de nem hasmenés, vagyis nèhanyszor az is volt.

Meg hasfájás, de van mikor pàrnapig elmúlik. Hajhullás, de rettenetesen. Meg a karomon lett egy nagy fehér folt..

febr. 18. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!