Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehetne pajzsmirigy probléma?

Lehetne pajzsmirigy probléma?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Létezik olyan hogy csak egy olyan tünetet produkál a pajzsmirigyem hogy a megnagyobbodása nyomja a torkomat az ádámcsutkám alatt? Semmi más tünetem

dec. 27. 20:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha azt érzed, hogy nyomja a gégédet, akkor már nagyon nagynak kell lennie, nyaki UH vizsgálattal kimutatható.
dec. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Étel nyelése közbe érzem csak. De ha viszont olyan nagy lenne nem lenne más tünet is?fogyás/hízás fáradság stb.
dec. 27. 20:46
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha a pajzsmirigyed miatt érzel bármit nyelés közben azt már kívülről is látnod kellene / kitelődött nyak, nyeléskor látható a megnagyobbodott pajzsmirigy mozgása, nyakkörfogat növekedés /, illetve jól ki is tapintható általában, hogy egészében megnagyobbodott vagy göbök tapinthatók benne.

/1-es vagyok/

dec. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Bocs a más tünetre nem válaszoltam: lehet normofunkciós pajzsmirigy megnagyobbodás is, igaz ritkábban , de lehet akár a göbösnél, akár a diffúzan megnagyobbodottnál. Ekkor a TSH, T3, T4 normál szintet mutat a vérben.
dec. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés. A nyelőcsövem honnan kezdődik pontosan? Mert nekem azt mondta a füll orr gégész hogy az jóval lejebb van mint ahogy érzem ezt a dolgot
dec. 27. 21:08
 6/7 A kérdező kommentje:
Mert nekem azt mondta hogy a nyakam alja körül kezdődik
dec. 27. 21:10
 7/7 anonim ***** válasza:
A nyelőcső a garat folytatása és nagyjából a gége gyűrűporca magasságában indul. A gyűrűporc a gége alsó porca
dec. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!