Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Fém allergia? Sziasztok! Kb...

Fém allergia? Sziasztok! Kb 1 hónapja vettem magamnak ilyen mágneses férfi fülbevalót. Az első használat után csúnyán bevörösödött a fülcimpám( begyulladt) váladékozott és vérzett.

Figyelt kérdés

Próbálkoztam rövidebb ideig hordani meg leragasztani de időközben azon az oldalon szép lassan csökkenni kezdett a hallásom, begyulladt a nyirokcsomó is a fülem mögött. Az lenne a kérdésem hogy szerintetek lehetséges hogy az allergia miatt gyulladt úgy be hogy a hallásom is csökkent? (Állítólag felszaporodott a váladék a dobhártyámba)Mert én ilyenről nem hallottam… a helye az úgy ahogy meggyógyult (ahol hordtam) de már antibiotikumot javasol az orvosom a gyulladás miatt, szerinte középfül gyulladás amit az 1,5 hónappal ezelőtti nátha okozott de én inkább a fülbevalóra gyanakszok… ezt megelőzően sose volt semmilyen fül bajom.

Köszönöm a segítségeteket előre is!



dec. 29. 00:06
 1/7 anonim ***** válasza:
61%

Milyen fém?

Kaptál egy kiadós mérgezést.

Ólom, ón, alumínium, ezüst …


A fémallergia leggyakoribb formája a kontakt dermatitis. Az európai népesség több mint 10%-a, döntően a hölgyek, Ni allergiás. Egyéb allergiát okozó fémek lehetnek többek között a kobalt, a réz, a króm, a palládium, a platina, a higany, az arany.

dec. 29. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Bizony!!!


Leggyakrabban a nikkel vált ki erős immunválaszt és fémallergiát. Ez elsősorban amiatt lehetséges, mert a fém a legtöbb bizsuban és más „testbevalókban” jelen van, ahogyan cipzárokban, kisollókban vagy karórák csatjában is. A króm szintén gyakori allergén, ami porszerű állapotában a medencékben és vegyszerekben egyaránt megtalálható. Érdemes odafigyelnünk fogászati kezelés után az amalgámra is, ami higanyból készül, és kiválthat fémallergiát. Kevesen tudják, de az arany és az ezüst is okozhat allergiás reakciót. A fémallergia leggyakrabban bőrtünetekkel jelentkezik vörösség, viszketés, duzzanat, esetleg hámló és kiszáradt bőr formájában. Hosszabb irritáció esetén a bőr megvastagodhat, berepedezhet. Bizonyos esetekben a bőrtünet lehet urticária-, azaz csalán-szerű is. Műhelyek, gyárak, fémszerkezetgyártó üzemek környékén belégzés útján is nagyobb mennyiségű fém kerülhet a szervezetünkbe, ilyenkor a légutak gyulladása, garatgyulladás és asztma megjelenése jellemző. Fogtömés, implantálás vagy egyéb fogpótlás során előfordulhatnak elváltozások a nyálkahártyán, ilyenkor is érdemes megfontolni a fémallergia lehetőségét. Ritkábban a fémek – függetlenül az érintkezés formájától – egész testre kiterjedő, általános tüneteket produkálhatnak, mint például a gyengeség, hasmenés, hányinger vagy a szédülés. A fémallergia egyetlen kezelési lehetősége a fém tartós elkerülése. Akinél egyszer már kialakult egy fémmel szembeni allergia, az egész életében megmarad. Jelenleg nincs olyan módszer, ami a fémallergiát véglegesen megszüntetné. Fontos, hogy az első jeleknél forduljunk szakorvoshoz, hogy pontosan megállapíthassuk, milyen fémre is vagyunk allergiások, mit kell kerülnünk a jövőben.

dec. 29. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat! Én is nikkelre gyanakszom mert azt tartalmaz még ha kis mennyiségbe is… egyébként bizsu
dec. 29. 00:52
 4/7 A kérdező kommentje:
Szerintetek ha nem viselek többet akkor várhatom hogy elmúlik? Visszatér a hallásom?
dec. 29. 11:56
 5/7 anonim ***** válasza:

A hallásod azért ment el, mert a gyulladástól szűkült a hallójárat.

Fül orr gégésszel meg kell nézetni! Ha sokáig kezeletlen, akkor maradanró is lehet a halláskárosodás. Nekem több mint 1 hónapig kezelgették mire rendbe jött a hallásom teljesen.

Az hogy ez a fülbevaló vagy korábbi fertőzés, akármi idézte elő az most mindegy, a lényeg, hogy kezeltesd.

Kisállat nincs? Macska karmolása, harapása szokott ilyen okozni még... a macskáról az emberbe került kórokozók megtelepszenek valahol és ott gyulladást okoznak. Van olyan ismerősöm aki a fél szemével fizetett ezért.

dec. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nincsen kisállat a háznál. Az orvosom unszolására kezdtem antibiotikumot szedni de lassan az utolsó szemnél járok és semmi… nem javult a dolog. Azért kérdeztem hogy elég-e hogy nem hordom mert ha az okozta akkor remélhetőleg nincs mostmár ami fenntartsa a gyulladást és csak meggyógyul egyszer. Ha januárig nem gyógyul akkor megnèzetem az orvossal mindenképp.

Bár nem hiszem hogy bármi mást tanácsolna ( maximum felszúrják) antibiotikumot szoktak rá de azon most ugye túl vagyok és így ha nem segít akkor nem sok haszna… meglátjuk…

dec. 29. 18:42
 7/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Gondoltam leírom hogy hogy végződött a történet.

Jártam a fül orr gégészeten és azt mondta a doki hogy a fülbevalónak semmi köze a problémához.

A nátha után visszamaradt valahogy a fertőzés és fülkürthurutot kaptam és azért begyulladt és folyadék gyűlt be a fülembe aminek egy része távozott de még nem mind illetve valószínű a halló ideget is kicsit kikészítette. Elmondása szerint mivel nem most kezdődött így csak reménykedhetünk hogy ha a folyadék lehúzódik akkor jobb lesz illetve hogy regenerálódik a hallóideg. Ha nem akkor nincs mit igazán tenni akkor meg kell tanulni így élni.

Igazából ennyi…

jan. 12. 19:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!