Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Alkoholizmusnak számít ha az...

Alkoholizmusnak számít ha az ember, minden hétvégén iszik?

Figyelt kérdés

Mondjuk minden hétvégén részegre issza magát?

Alkoholizmusnak számít?



jan. 4. 22:07
 1/5 anonim ***** válasza:
60%
Igen. Szakirodalom szerint hétvégi alkoholizmus a neve
jan. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%

Persze, minden bevitt alkohol mennyiség annak számít....

Hétvégente megiszok pár dobozzal, az még nem számít annak, na de minden hétvégén berúgni na az már az. De ha naponta megiszol 1 vagy kettő doboz sört akkor sem leszel az. Van különbség aközött, hogy azért iszod mert jól esik vagy azért mert nem bírod ki nélküle.

jan. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hétvége rendszeresen van, igen, alkoholizmus.
jan. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igyál csak. Igaz, hogy a fele hétvégi történésekre nem is emlékszel, meg egyszer majdcsak lelépsz véletlenül az autó elé, de hát mi baj lehet, nem igaz?
jan. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Annak tartom!


A történetem talán tanulságos lehet:


18-32 éves korom között hát fogalmazzunk úgy hogy több hétvégén voltam részeg, mint amin nem. (Enyhén fogalmazva)

Természetesen a szokásos téma. Barátokkal berúgás, eleinte 1-2 üveg bor, majd idővel egyre, és egyre több tömény + sör, egészen a sárga földig...


Jellemző volt hogy egyre inkább tolódott ki a határ mi az amit szabad, és mi az amit nem, ezalatt értem: a vége felé már kezdtek becsúszni hétközi le részegedések, többször hulla fáradtan, másnaposan mentem be dolgozni, a képszakadás is gyakori volt, sokszor hülyét csináltunk magunkból.

Bennem érlelődött, hogy ezt abba kellene hagyni, majd egy napon erőt vettem magamon, és szép tisztességes hangnemben le közöltem az egyetlen megmaradt hétvégi "barátnak", hog én ezt a le részegedés dolgot abba hagyom.

Természetesen nem értette meg, agresszívan reagált, hisztizett, próbált manipulálni, így ha másképp nem ment csúnyán léptem ki az életéből.


Kb 3-4 hét után elkezdtem érezni, hogy egyszerűen nagyságrendekkel több az energiám, nagyon szuper a közérzetem, élvezem a sétákat a városban, van kedvem elkezdeni egy sorozatot, vagy egy játékot, random elutazni.


Ez az életmód úgy tesz tönkre, hogy észre sem veszed, vagy ha igen, akkor lépj ki belőle!

márc. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!