Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Arcon lévő perioralis dermatit...

Arcon lévő perioralis dermatitisre napfény ellen csak a fényvédő arc krém jó vagy a naptej is működhet?

Figyelt kérdés

jan. 5. 19:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Perioralisra fényvédő? Annyira gyulladt?
jan. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nem hanem azt vettem észre napfényre lobban be
jan. 5. 23:51
 3/17 anonim ***** válasza:

Ha tényleg ez a diagnózis, oka lehet a fogkrém, ami fluoridot tartalmaz, esetleg emésztési zavar. Pl. helico pozitivitás.

A gyulladt bőrre nem tudom mennyire érdemes fényvédőt használni, hisz az is vegyszer, de inkább a fényvédőt mondanám...

Gyulladás után megmaradhat egy barnább szín, ha nagyon erős volt a gyulladás, s az sokára múlik el.

Sok sikert. Makacs egy betegség, de nem lehetetlen eltüntetni.

jan. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Az a diagnózis sajnos orvos állapította meg

Amit irtak krémet nem segitett

A napra sajnos tényleg tud rosszabodni rengeteg oldalon olvastam róla

Márciusba lesz egy éve hogy szenvedek vele

Egyszer más betegség miatt kellett szednem szteroidot akkor elmúlt

De utána visszajött

jan. 7. 12:00
 5/17 anonim ***** válasza:
Sajnálom. Akár 2 hónapi gyógyszerszedés után múlik csak el. Szteroid is addig, napi 4 vagy 8 mg. Krémet mit kaptál?
jan. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Elidel krém volt nekem nem használt

Amit szedtem szteroid tablettát nem erre a kiütésre az 1 nap alatt mar szép látványosan csillapitotta majd 3 nap alatt teljesen elmúlt tőle

Sokat bújtam az internetet és találtam egy krémet amit felis irattam a haziorvossal (higitott mert nagyon erős) gyógyszertárba keverték ki

Szerdán lesz egy hete hogy kenem szépen elmúlt tőle

Annyi hogy szteroidos krém

Remelem nem fog vissza jonni a kiutes ha abbahagyom a krémet

Holnap fog érkezni egy krém ami védi a bőrt remelem az majd meggátolja hogy vissza jöjjön ez a csúnyaság mert örökké nem kenhetek a szteroidos krémmel

jan. 8. 20:19
 7/17 anonim ***** válasza:

Merre laksz?

Persze, hogy steroidos, nem kell tőle félni, főleg ha hígítva van. Locoid vagy Elocom krémet pici babáknak is adunk higítva.

Steroidot is 2-3 hétig adunk ( Medrol 4-8 mg naponta).S ha nagyon csúnya, Doxycycclint 3 hétig. Kemény terápia, de legalább elmúlik ( kivéve ha helicobacterium okozza, vagy fogkrém váltás).

Tudod a krém nevét?

jan. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Miskolcon lakom

Elocom a neve

Képzeld sajnos vissza jött a kiutes

Nagyon szomorú vagyok

Nem tudom mitévő legyek :(

Úgy tudom nem szabad a szterodios krémet sokat használni :(

Milyen vizsgálatra kene elmenjek? Ez valami belső probléma lesz?:(

jan. 13. 15:02
 9/17 anonim ***** válasza:

Helicobakter.pylori. Van gyors teszt is, de nem tudom mennyire jó. Gasztroenterológián csinálják, nem gyomortükrözés, hanem kapszulás módszer, kilégzési teszt.

Az Elocom nem túl erős steroid, de tényleg nem szabad sokáig használni, de kellene neki úgy 1-2 év, mire tökretenné a bőrödet.

Tudnál képet küldeni az elváltozásról?

jan. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Jövőhéten megyek kilegzeses tesztre még tavaly lett kérve időpont 🥺

Az a vizsgálat kimutatja hogy van e fertőzés ?

Mar kitöröltem a képeket de próbálok keresni vagy csinálhatok is bár ma 1x bekentem de este is befogom mert bánt :(

jan. 13. 17:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!