Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Fájdalom a jobb csípő feletti...

Fájdalom a jobb csípő feletti résznél?

Figyelt kérdés

Üdv,


egy ideje néha fájdalmat érzek jobb csípő feletti résznél, szerintem a vastagbéllel nem oké valami. Van néha hogy benyilall meg szúródást érzek, pl séta közben is volt, hogy meg kellett állnom mert nyilallt, random alkalmakkor is megtörtént/történik, plusz ma éjszakai is fájt, mikor felébredtem és háttal feküdtem az ágyban, kellemetlen volt. Nem ettem nehéz kaját vacsira,. Rizst ettem (kb 100g) meg tofu, zöldséggel, viszont a sok szénhidrát bevitel lehet kihatással van erre? Vegetáriánus vagyok, viszont csak tojást szoktam enni, sajtot, tejet nem iszok.

Kb pár hónappal ezelőtt kezdődött el az egész. Jelenleg UK-ban vagyok. IBS-re utalhat? Csináltatnom kellene CT-t, ha Mao-n vagyok?



jan. 10. 11:48
 1/2 A kérdező kommentje:

Plusz a fura dolog hogy mikor tavaly okt nov kozott onkenteskedtem buddhista helyen akkor semmi ilyen problemam nem volt, amikor tavaly maj-okt kozott otthon voltam akkor kezdett ez jelentkezni. Meg azota kezdett el fajni hogy Aberdeen-ben koltoztem tavaly novemberben, azota itt lakok. Sokat stresszelek meg szorongok. Tehat ez is befolyasolhatja, nem? Máté Gábor is beszel errol, hogy test igy jelez rossz korulmenyekre.


Meg IBS gyanuja miatt ilyen dietat kovetek, probalok organikus zoldseget, gyumolcsot fogyasztani.

jan. 10. 13:34
 2/2 anonim ***** válasza:
Sok minden lehet, fizikális vizsgálat és pontos kikérdezés után lehetne elindulni,enélkül találgatni felesleges és félrevezető. Ezt követően lehetne kérni a megfelelő, esetlegesen szükséges laboratóriumi-és képalkotó vizsgálatokat, szakorvosi konzíliumot. Én úgy tudom, az IBS-re a fent leírtak nem tipikusak. Elsőkörben háziorvost kéne felkeresni mindenképp. (Továbbá zárójelesen írom a fent leírt étrend miatt hogy érdemes lehet a "szeles", puffadást okozó ételeket csökkenteni, akár az is okozhatja.) (egy medikus)
jan. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!